Lotnisko w Rzeszowie: najlepszy styczeń w historii. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów

fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Padł kolejny rekord na lotnisku w Jasionce. W styczniu odprawiło 57,5 tys. pasażerów, co jest wynikiem o 10 procent lepszym od najlepszego do tej pory stycznia 2019 roku.

“W poprzednim roku pobiliśmy sześć miesięcznych rekordów, większość w drugiej połowie sezonu, więc najlepszy styczeń jest kontynuacją tej dobrej serii. Liczymy, że znakomita passa zostanie podtrzymana w kolejnych miesiącach” – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W styczniu br. zanotowano ponad 900 operacji lotniczych, a najwięcej pasażerów skorzystało z linii Ryanair (prawie 27 tys.) oraz PLL LOT (15 tys.) i Wizz Air (ponad 6 tys.), zaś 5,5 tys. osób wybrało zimowe urlopy w Egipcie. Jeśli chodzi o ranking odwiedzonych miast to najchętniej latano do Londynu (prawie 17 tys. pasażerów), Warszawy (15 tys.) i Dublina (4,5 tys.).

Lotnisko w Jasionce finalizuje szczegóły letniej „siatki”, w której są już czartery do Turcji, Grecji, Bułgarii, Tunezji i Albanii oraz sezonowe loty do Zadaru czy Gdańska. 27 marca z podrzeszowskiego portu wznowione zostaną połączenia LOT-u do Nowego Jorku-Newark, a 23 kwietnia – Lufthansy do Monachium.

“Lista destynacji nie jest jeszcze zamknięta. Cały czas pracujemy nad nią z przewoźnikami oraz biurami podróży i w rozkładzie lotów mogą się jeszcze pojawić niespodzianki” – zapewnia Adam Hamryszczak.

LOT: w sezonie letnim wznowimy połączenie z Rzeszowa do Gdańska