Lotnisko w Rzeszowie – 65 tys. pasażerów w październiku

fot. archiwum Lotniska w Rzeszowie

Lotnisko Rzeszów-Jasionka obsłużyło w październiku prawie 65 tys. podróżnych, co oznacza, że w tym roku pokona ono barierę 700 tysięcy pasażerów. Liczba operacji lotniczych od początku roku przekroczyła 12 tysięcy.

Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, powiedział: „Cieszy nas fakt, że tak szybko odbudowujemy ruch pasażerski po pandemicznym kryzysie w naszej branży. W szczególności chciałbym podziękować pracownikom lotniska Rzeszów-Jasionka, którzy od wielu miesięcy stawiają czoła wyzwaniom, jakie wiążą się ze zwiększonym ruchem pasażerskim i towarowym.”

Liczba pasażerów obsłużonych w październiku to wynik o 77 proc. lepszy od analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Jedynie w 2018 roku w Jasionce obsłużono o 3 procent więcej podróżnych.
Wśród najpopularniejszych destynacji niezmiennie przewodzą Londyn (19,4 tys. pasażerów) i Warszawa (17,8 tys.). Ponad 5 tys. podróżnych skorzystało z połączeń czarterowych, głównie do tureckiej Antalyi. W październiku zrealizowano łącznie ponad 1200 operacji lotniczych.

Rekordowe wakacje na Lotnisku Rzeszów-Jasionka