Lotnisko w Poznaniu – już 2 mln pasażerów w tym roku

archiwum Lotniska w Poznaniu

Wczoraj Port Lotniczy Poznań-Ławica świętował po raz pierwszy w historii obsłużenie 2-milionowego pasażera, który został odprawiony w ciągu jednego roku kalendarzowego.

2-milionowy szczęśliwiec przyleciał do Poznania we czwartek 27 września 2018 r., wracając ze swoich wakacji w Turcji, na pokładzie linii lotniczej Enter Air z Bodrum, realizowanego na zlecenie biura podróży TUI Poland.

Władze lotniska przewidują, że rok 2018 uda się zamknąć liczbą 2,4 mln obsłużonych pasażerów, co oznaczać będzie 30 proc.wzrost w stosunku do roku 2017.

Rekordowo zapowiada się także liczba pasażerów czarterowych, którą w całym roku 2018 wyniesie ok. 760 000 osób (60 proc. wzrost w stosunku do roku 2017).

2,0 milionowy pasażer przyleciał do Poznania na pokładzie linii lotniczej Enter Air, największej czarterowej linii lotniczej w Polsce i Poznaniu.

Przewoźnik posiada w Poznaniu swoją bazę operacyjną, w której na stałe stacjonują 3 nowoczesne samoloty typu B737-800. Realizując rejsy na zlecenie czołowych polskich organizatorów turystyki, Enter Air do końca sierpnia br. przewiózł ponad 210 000 pasażerów, co stanowiło 34 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy linii lotniczych Enter Air, powiedział: „Witamy 2 milionowego Pasażera Ławicy na pokładzie największej czarterowej linii lotniczej w Polsce. Jest nam ogromnie miło, że to wydarzenie odbyło się właśnie na naszym pokładzie.
Z lotniskiem Poznań-Ławica związani jesteśmy już od 2011 i aktualnie nasza linia jest największym przewoźnikiem pod względem liczby bazowanych samolotów. W każdym tygodniu z Poznania wykonujemy kilkadziesiąt operacji lotniczych w kierunku najlepszych kurortów w Europie, Azji i Afryce.
Poznań to trzecia największa baza Enter Air w Polsce, z której intensywnie latamy nie tylko w sezonie letnim, ale także zimą. W 2018 roku ilość zimowych połączeń nie tylko z Ławicy, ale ze wszystkich baz, kilkakrotnie wzrośnie w porównaniu do lat ubiegłych. Cieszymy się, że 2-milionowy Pasażer tego wielkopolskiego Portu był właśnie naszym Pasażerem, dla którego przygotowaliśmy odpowiednie powitanie i niespodzianki”.

Paweł Bieńkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu TUI Poland dodał: „Cieszymy się z owocnej współpracy z poznańskim lotniskiem. Z każdym sezonem uruchamiamy coraz więcej połączeń z Poznania, w tym lotów bezpośrednich w najdalsze i najchętniej wybierane kierunki, jak Dominikana, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Klientom TUI oferujemy również loty m.in. do Turcji, Bułgarii, Grecji, Tunezji, Egiptu, Maroka, Hiszpanii, Portugalii, a także na Sardynię.”

Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica podkreślił: „Dzisiejszy dzień, 2-milionowego pasażera, jest wyjątkowy! Pierwszy raz w historii poznańskiego lotniska osiągnęliśmy tak znaczący wynik, w liczbie obsłużonych pasażerów, w jednym roku kalendarzowym. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż możemy świętować to wydarzenie w towarzystwie naszych wieloletnich partnerów biznesowych, z którymi zbudowaliśmy świetną ofertę dla mieszkańców Poznania oraz regionu. Dzięki pasażerom, którzy latają z naszego lotniska możemy dzisiaj ponownie podkreślić, iż lotnisko Ławica jest jednym z najlepiej rozwijających się Portów regionalnych w Polsce. Serdecznie gratulujemy 2-milionowemu pasażerowi i cieszymy się, że właśnie ten rejs mógł być w dniu dzisiejszym zrealizowany na naszym lotnisku i wyrażamy nadzieję, że przed tą osobą jeszcze wiele wspaniałych wrażeń lotniczych z naszym udziałem.”