Lotnisko w Modlinie – prawie milion pasażerów do końca kwietnia

MM

W pierwszych czterech miesiącach tego roku z usług Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało 994 619 pasażerów, o 4,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku.

W kwietniu odnotowano 276 042 pasażerów, o 2,9 proc. więcej niż w czwartym miesiącu ubiegłego roku.

Ważną rolę w tegorocznych wynikach odegrają z pewnością loty czarterowe

W dniu 25 kwietnia wystartował z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin pierwszy rejs czarterowy TUI Poland do Hammametu w Tunezji. Klienci tego biura podróży, od 29 maja, będą również mogli latać do Antalii w Turcji. Natomiast 3 czerwca uruchomione zostaną rejsy do Tirany w Albanii.

6 maja 2019 wystartował z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin pierwszy rejs czarterowy ITAKI do Malagi w Hiszpanii. W ofercie ITAKI na ten rok są również: Albania, Bułgaria, Grecja i Turcja.

W końcówce maja wystartują loty kolejnego touroperatora – GRECOS, specjalizującego się w turystyce do Grecji. Obsługiwane kierunki to Kefalonia i Kreta.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał 21 maja decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla połączenia kolejowego dla modlińskiego lotniska. Oznacza to, że niedługo zostanie ogłoszony przetarg na projekt i budowę linii kolejowej oraz stacji.

Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, powiedział: „Przełom kwietnia i maja obfitował w dużo pozytywnych informacji nt. naszego lotniska. Cały czas czekamy jednak na rozpoczęcie rozbudowy lotniska, bo to niewątpliwie zaowocuje rozkwitem portu. Po uzyskaniu zgody Wspólników na dokapitalizowanie ze strony województwa mazowieckiego, uruchamiamy wszelkie procedury i niezwłocznie przystępujemy do ogłaszania przetargów.”