Lotnisko w Modlinie – prawie 220 tys. pasażerów w sierpniu

fot. archiwum lotniska w Modlinie

W sierpni z usług lotniska w Modlinie skorzystało 219 647 podróżnych, o 104,7 proc. więcej niż w ósmy 2020 roku. Tym samym sierpień najlepszym miesiącem tego roku.

Leszek Chorzewski – do 9 września p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, powiedział: „Z każdym miesiącem widzimy jak w szybkim tempie odbudowuje się ruch pasażerski w naszym Porcie. Odnotowany w sierpniu wolumen ruchu stanowił już 72,5 proc. poziomu ruchu z sierpnia 2019 roku. Bezsprzecznie, do tak dobrych wyników przewozowych przyczyniła się bardzo bogata oferta połączeń lotniczych na naszym lotnisku, w tym tych typowo wakacyjnych. Przewidujemy, że przy utrzymaniu się obecnego trendu wzrostu, w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z wyników porównywalnych do tych sprzed pandemii.”

W sierpniu pasażerowie mogli korzystać z oferty ponad 170 połączeń tygodniowo na 53 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.

uż od najbliższego sezonu zimowego zwolenników taniego latania z Lotniska Warszawa/Modlin czekają kolejne inauguracje nowych połączeń. Tym razem siatka połączeń Portu zostanie wzbogacona o następujące kierunki: Helsinki (4 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu), Malta (3 razy w tygodniu) i Aarhus (2 razy w tygodniu).

9 września na Lotnisku Warszawa-Modlin dokonano oficjalnej prezentacji pierwszego z ośmiu nowo nabytych przez Ryanaira tego typu samolotów w barwach Buzz (nowej marki irlandzkiego przewoźnika).

Nowy Boeing “gamechanger” we flocie Ryanair Buzz ma wspomóc loty z Modlina na obłożonych kierunkach