Lotnisko w Modlinie – ponad 206 tys. pasażerów w lipcu

Lotnisko w Modlinie/fot, archiwum lotniska w Modlinie

W lipcu z usług lotniska w Modlinie skorzystało 206 013 pasażerów, o ponad 86 proc. więcej niż w czerwcu tego roku i o ponad 212 proc. więcej niż w lipcu 2020 roku.

W lipcu br. pasażerowie mogli korzystać z oferty blisko 170 połączeń tygodniowo na 54 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.

Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, powiedział: „Liczby te pokazują jak szybko odbudowuje się ruch pasażerski na naszym Lotnisku. W lipcu osiągnęliśmy już niemal 70 proc. poziomu ruchu z lipca 2019 roku.”

Już od najbliższego sezonu zimowego siatka połączeń portu lotniczego zostanie wzbogacona o następujące kierunki: Helsinki (4 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu), Malta (3 razy w tygodniu) i Aarhus (2 razy w tygodniu).

Prezes Chorzewski dodał: „Nasz Port jest wygodnie usytuowany dla mieszkańców stołecznej aglomeracji, a także – całej północno-wschodniej Polski. Mamy do zaoferowania wszystkim zainteresowanym bardzo atrakcyjną sieć bezpośrednich regularnych połączeń europejskich i na Bliski Wschód. Wraz z zimowym rozkładem lotów na naszym lotnisku pojawi się kilka nowych kierunków, wśród nich niezaprzeczalnym hitem będą długo wyczekiwane przez pasażerów, całoroczne połączenia do Aarhus w Danii, do stolicy Malty -Valletty, Helsinek w Finlandii i łotewskiej Rygi.”

9. urodziny Lotniska w Modlinie