Lotnisko w Modlinie – pasażer nr 10 000 000

archiwum Lotniska w Modlinie

Lotnisko w Modlinie obsłużyło pasażera nr 10 000 000. Jubileuszowym pasażerem okazała się Marta Jasek podróżująca z Cagliari.

Wszyscy pasażerowie tego lotu otrzymali okolicznościowy tort, a wyjątkowy pasażer upominki od lotniska oraz partnerów. Pani Marta otrzymała od Portu Lotniczego Warszawa/Modlin okolicznościową statuetkę oraz upominki reklamowe. Dodatkowo od partnerów lotniska: Cholewiński, Lagardere, Baltona, Kalińska&Małczak, Anna Czerkies, dystrybutora firmy Celdes, Transkinetik, Modlin Taxi, Best Fly Bar oraz Eat&Fly vouchery na zakupy oraz upominki.
W 2014 roku na Lotnisku w Modlinie odnotowanobyło ich 1 704 971 pasażerów, rok później już – 2 591 743, w 2016 roku – 2 860 748, a w 8 miesiącach 2017 roku już 1 974 140 pasażerów.
Na początku sierpnia, w ramach Railway Business Forum swoje propozycje inwestycji przedstawiły Koleje Mazowieckie. Ważna dla rozwoju portu jest budowa odcinka linii kolejowej od stacji Modlin do MPL Warszawa/Modlin, a także budowa linii kolejowej łączącej MPL Warszawa/Modlin z Płockiem, która ułatwi pasażerom dotarcie na lotnisko.

Leszek Chorzewski – p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, powiedział: „Ciągły, stały wzrost zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu i zaangażowaniu wszystkich pracowników. Korzystający z naszego lotniska, dzięki coraz większej siatce połączeń mogą dotrzeć do najważniejszych biznesowo i turystycznie miast w Europie. Szczególnie cieszymy się, że sezon wakacyjny zakończył się sukcesem i możemy odnotować wzrost szczególnie na kierunkach typowo wakacyjnych. W ciągu kilku lat do portu będzie doprowadzona także linia kolejowa, co poprawi jego dostępność dla podróżnych.”

W całym 2017 roku pasażerowie Portu będą mieli do dyspozycji ponad 50 kierunków, m.in. do miast odwiedzanych przez turystów. W sezonie wakacyjnym najczęściej wybieranymi kierunkami turystycznymi z modlińskiego lotniska były Ateny, Rzym, Paryż, Mediolan, Barcelona, Madryt, Bolonia, Alicante oraz tegoroczna nowość Cagliari.  Co roku siatka połączeń zwiększa się o nowe destynacje. W 2016 było ich 44, a rok wcześniej – 36.