Lotnisko w Modlinie dokapitalizowane 50 mln złotych

archiwum Lotniska w Modlinie

Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin podjęło dziś kluczową decyzję w sprawie podniesienia kapitału firmy. Lotnisko zostanie dokapitalizowane kwotą 50 mln zł przez Województwo Mazowieckie.

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników lotniska zgodziło się na dokonanie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę 50 mln zł.

Dokapitalizowanie nastąpi poprzez ustanowienie nowych udziałów, które w całości zostaną objęte przez Województwo Mazowieckie.

Leszek Chorzsewski, p.o. prezes spółki MPL Warszawa-Modlin, powiedział: „Dzisiejsza decyzja wspólników to wielki krok w kierunku zakończenia wielomiesięcznego impasu na naszym lotnisku. Mamy nadzieję, że to początek dalszych zmian, które pozwolą wrócić portowi na drogę dynamicznego rozwoju. Dokapitalizowanie portu pozwoli na rozpoczęcie inwestycji, które będą służyć nowym pasażerom, w tym budowę terminalu tymczasowego i nowych płyt postojowych. Pozwoli to zwiększyć przepustowość naszego portu.”

Od początku roku do końca lutego Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył 463 311, o 3.9 proc. więcej niż w pierwszych dwóch miesiącach 2018 roku.