Lotnisko w Krakowie – ponad pół miliona pasażerów w marcu

archiwum Lotniska w Krakowie

W marcu Lotnisko w Krakowie obsłużyło 514 284 pasażerów, o 19 proc. (80 tys. pasażerów) więcej niż w trzecim miesiącu 2017 roku.

W odnotowano łącznie 4 076 startów i lądowań, o 15 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Od początku roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 1 406 501 pasażerów o 21 proc. więcej niż w pierwszych trzech miesiącach ubiegłego roku.

W sezonie zimowym z usług lotniska skorzystało prawie 426 tys. pasażerów więcej niż w poprzednim sezonie zimowym. Pasażerowie mogli skorzystać z lotów do sześciu nowych krajów – USA, Grecji, Portugalii, Czech, Maroko i na Ukrainę. W porównaniu do sezonu zima 2016/2017 w siatce połączeń regularnych było o 24 połączenia więcej.

W ostatnią niedzielę marca wystartował sezon lato 2018. Pasażerowie krakowskiego lotniska mogą skorzystać z oferty 102 połączeń regularnych oferowanych przez 21 przewoźników do 27 krajów na 4 kontynentach. W letniej siatce połączeń krakowskiego lotniska są trzy nowe kraje: Węgry (Budapeszt), Bułgaria (Burgas) oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj).

W kwietniu po raz pierwszy pasażerowie polecą na Węgry i do Dubaju. W sezonie letnim z ofertą lotów do Barcelony, Madrytu i Aten powrócili Iberia, Vueling i Aegean. Dobra wiadomość dla osób planujących urlopy – greckie linie lotnicze Aegean zwiększyły liczbę oferowanych miejsc do Aten blisko dwukrotnie.