Lotnisko w Jasionce – w kwietniu wynik równy 82 proc. kwietnia 2019

Lotnisko w Rzeszowie/fot. archiwum Lotniska w Rzeszowie

W kwietniu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, skorzystało prawie 49 tysięcy pasażerów, 82 proc. liczby odnotowanej w rekordowym dla całej branży 2019 roku.

Od początku bieżącego roku podrzeszowski port lotniczy obsłużył blisko 140 tys. pasażerów. Rok temu, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, było ich 10 razy mniej.

Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, powiedział: „Wyjątkowa sytuacja, w jakiej znalazło się nasze lotnisko w związku z sytuacją za wschodnią granicą nie przeszkodziło nam w przygotowaniu atrakcyjnej oferty na sezon letni. Nowością w siatce połączeń zagranicznych jest trasa do Wenecji, zaś do krajowych destynacji obok Warszawy i Gdańska dołączył port Olsztyn-Mazury. Szczególnie cieszy nas dobra współpraca z przewoźnikami, którzy od niedawna pojawili się na naszym lotnisku, takimi jak Wizz Air. Aktywnie zabiegamy o uruchomienie kolejnych połączeń oczekiwanych przez mieszkańców Podkarpacia”.

W miesiącach wakacyjnych port lotniczy w Jasionce obsługiwać będzie aż 23 trasy do 12 krajów – łącznie ponad 80 regularnych rejsów pasażerskich tygodniowo. Wśród kierunków są te najbardziej popularne: Grecja, Turcja, Bułgaria, Albania, Chorwacja
i Włochy, dostępne zarówno w formule czarterowej, jak i w ramach regularnych połączeń (Wenecja, Zadar, Burgas).

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się bezpośrednia trasa Rzeszów – Newark. Co tydzień na pokładach Dreamlinerów PLL LOT podróżują za ocean setki pasażerów, w większości przedstawiciele amerykańskiej Polonii i ich rodziny, ale także przedsiębiorcy działający na arenie międzynarodowej.

Siatkę połączeń uzupełniają całoroczne kierunki realizowane przez linie Ryanair (Londyn Stansted, Londyn Luton, Manchester, Bristol, East Midlands, Dublin) i Wizzair (Oslo, Eindhoven, Londyn Luton) oraz codzienne połączenie stolicy Podkarpacia z Warszawą, którego częstotliwość w sezonie letnim zwiększyła się aż do pięciu lotów dziennie.

Lotnisko w Rzeszowie – są pieniądze z UE na rozbudowę