Lotnisko w Gdańsku – luty lepszy o 650 proc.

fot. archiwum Lotniska w Gdańsku

W lutym z usług lotniska w Gdańsku skorzystało prawie 198 tys. pasażerów, o 650 proc. więcej niż w drugim miesiącu 2021 roku. Najlepszym dniem była niedziela, 20 lutego – odnotowano wtedy prawie 11,5 tys. pasażerów.

Największą popularnością cieszyły się trasy do Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemiec. Najpopularniejsze kierunki to Londyn, Oslo i Amsterdam.

W ruchu czarterowym na pierwszym miejscu znalazł się Egipt – na trasach do tego kraju odnotowano prawie 3 tysiące turystów.

Do 23 lutego gdańskie lotnisko obsłużyło prawie 9 tysięcy pasażerów podróżujących do ukraińskich miast: Kijowa, Charkowa, Odessy i Lwowa. Najpopularniejszym kierunkiem była stolica Ukrainy. Niestety, od 24 lutego, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, cywilny ruch lotniczy ustał.

Ruch lotniczy poza kierunkami ukraińskimi powoli się odbudowuje. W Gdańsku w lutym tego roku było o 647 proc. więcej pasażerów niż w lutym 2021, mniej o 46 proc. niż w 2020 i mniej o 38 proc. niż w rekordowym 2019 roku, kiedy Port Lotniczy Gdańsk odwiedziło w skali całego roku 5,4 mln pasażerów, najwięcej w historii gdańskiego lotniska.

Lotnisko w Gdańsku – ponad 185 tys. pasażerów w styczniu