Lotnisko w Gdańsku – listopad lepszy o prawie 14 proc.

archiwum Lotniska Wałęsy w Gdańsku

W listopadzie z usług Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy skorzystało 297 814 pasażerów, o 13,9 proc. więcej niż w listopadzie 2015 roku.

Od początku lotnisko w Gdańsku obsłużyło 3 707 959 pasażerów, o 7,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie analogicznego okresu ubiegłego roku.

Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, powiedział: „W listopadzie udało się nam osiągnąć imponujący wzrost na poziomie 13,9%. Co bardzo cieszy, to fakt, że udało się to dzięki wszystkim głównym segmentom ruchu lotniczego: liniom niskokosztowych, liniom tradycyjnym, jak również czarterowym. W minionym miesiącu największa dynamikę wzrostową udało się uzyskać w ruchu krajowym, a w szczególności na połączeniu do Warszawy realizowanym przez Ryanair. Bardzo dobre wyniki odnotowaliśmy także na trasach do Krakowa (LOT) oraz Oslo (SAS). Rynek połączeń czarterowych także powoli się odbudowuje, osiągając lepsze rezultaty niż w listopadzie zeszłego roku. Koniec roku zapowiada się niezwykle emocjonująco dla nas, ponieważ do ostatniego dnia nie będziemy pewni przekroczenia bariery rekordowej liczby 4 mln pasażerów. Czy to nam się uda? .”

W sezonie zimowym w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:
Helsinek (Finnair)
Warszawy, Krakowa (PLL LOT)
Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
Oslo (Norwegian)
Belfastu, Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Krakowa, Leeds Bradford, Londynu Stansted, Manchesteru, Mediolanu Bergamo, Newcastle, Oslo Torp, Sztokholmu-Skavsta, Warszawy i na Maltę (Ryanair).
Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu Arlandy (SAS)
Aberdeen, Alesund, Barcelony, Bergen, Billund, Brukseli, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Glasgow, Goteborga, Grenoble, Groningen, Frankfurtu Hahn, Hamburga, Haugesund, Kijowa, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Molde, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Rejkjawiku, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).

W sezonie zimowym w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do:
Las Palmas, Fuertaventurę, Teneryfę.