Lotnisko w Billund wykorzysta przyszłościową technologię Amadeusa

archiwum lotniska w Billund

Drugie największe lotnisko w Danii wybrało nowoczesną technologię w chmurze firmy Amadeus, aby poprawić obsługę klientów i zwiększyć automatyzację procesów.

Billund wdrożyło innowacyjne rozwiązania firmy Amadeus, aby przeprowadzić transformację cyfrową i usprawnić obsługę pasażerów dzięki automatyzacji procesów i funkcjom samoobsługowym.

Lotnisko Billund zostało otwarte w celu obsługi fabryki Lego w tym mieście i wciąż jeszcze obsługuje wiele czarterowych linii lotniczych przewożących pasażerów do pobliskiego Legolandu. Te loty czarterowe będą teraz obsługiwane przez system Altéa Departure Control System. Po tym wdrożeniu pasażerowie zarówno połączeń czarterowych, jak i rejsowych będą mogli korzystać z opcji samoobsługowego zostawienia bagażu oraz z odprawy przez Internet.

W ramach strategicznego przejścia na technologię w chmurze lotnisko wdrożyło również system bagażowy Amadeus Baggage Reconciliation System, który jest w pełni zintegrowany z systemami linii lotniczych i obsługi naziemnej.

To innowacyjne rozwiązanie wykorzystuje dane przekazywane w czasie rzeczywistym, aby śledzić bagaż pasażerów, co zwiększa jego widoczność i zmniejsza liczbę przypadków jego zgubienia. Rozwiązanie to pozwala również liniom lotniczym korzystającym z lotniska spełnić wymagania Rezolucji IATA 753, zgodnie z którą linie lotnicze muszą dysponować dokładnymi danymi o bagażu na kluczowych etapach podróży.

René Høgh Jensen, dyrektor lotniska Billund ds. operacyjnych, powiedział: „Projektując nasze lotnisko, zawsze myślimy o pasażerach. Obecna modernizacja technologii pozwala nam usprawnić obsługę pasażerów już teraz oraz spełnić wymagania dotyczące przepustowości w przyszłości. W firmie Amadeus znaleźliśmy dobrego partnera informatycznego, który pomoże nam zwiększyć jakość naszych procesów i przejść do nowego etapu podróży w kierunku całkowitej cyfryzacji”.

Yannick Beunardeau, dyrektor działu rozwiązań informatycznych dla lotnisk w firmie Amadeus, dodał: „Amadeus zawsze stara się dostarczać klientom odpowiednie technologie zaspokajające ich potrzeby biznesowe. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli pomóc lotnisku Billund we wdrożeniu nowoczesnych funkcji samoobsługowych dorównujących największym lotniskom w Europie. Jest to zaawansowana infrastruktura chmurowa, którą można łatwo i szybko wdrożyć”.