Lotnisko Pułkowo w St.Petersburgu z najlepszą obsługą na świecie

archiwum pulkovoairport.ru

Lotnisko Pułkowo w St. Petersburgu zostało uznane za najlepszy port lotniczy na świecie pod względem poziomu usług ASQ (Airport Service Quality).

Nagrodę przyznała organizacja ACI (Airports Council International) na podstawie wyników analizy porównawczej mierzącej zadowolenie pasażerów z pobytu na lotniskach.

Angela Gittens, dyrektor generalna ACI World, powiedziała: „Ta nagroda jest potwierdzeniem perfekcyjnej obsługi i poświęcenia załogi lotniska Pułkowo.”

Sergiej Emdin, prezes zarządu Northern Capital Gateway LLC, firmy zarządzającej lotniskiem, skomentował: „Nasza firma zainwestowała znaczne środki w rozwój lotniska Pułkowo. Z satysfakcją zauważamy, że inwestycja daje efekty już w pierwszym roku działalności nowego terminalu.”

ASQ jest najważniejszym programem analizy porównawczej, mierzącym zadowolenie pasażerów z jakości wszelkiego rodzaju usług na lotnisku. Badanie objęło 306 lotnisk na wszystkich kontynentach. Analiza dotyczy 34 kluczowych sektorów na lotnisku i 8 kategorii usług, m.in.: dostępność, odprawę bagażową, bezpieczeństwo, obiekty gastronomiczne, sklepy.
Lotnisko Pułkowo obsłużyło w ubiegłym roku 14,3 mln pasażerów.