Lotnisko Chopina w Warszawie: lepszy dostęp do darmowej wody w terminalu lotniska

fot. D. Kłosiński

Lotnisko Chopina w kwietniu odprawiło blisko 1,59 mln osób. Od początku drugiego kwartału na lotnisku funkcjonuje letnia siatka połączeń. Z myślą o zbliżającym się sezonie wakacyjnym, w terminalu pojawiły się kolejne źródełka z filtrowaną i darmową wodą dla pasażerów.

Lotnisko Chopina w kwietniu odprawiło dokładnie 1 588 901 osób. To o 8,6 proc. więcej niż w rekordowym jak do tej pory kwietniu 2019 roku, kiedy stołeczny port obsłużył ponad 1,46 mln pasażerów. Najwięcej, bo aż 62 834 osób, przez lotniskowe bramki przeszło tuż przed majówką – 26 kwietnia. W sumie od początku 2024 roku w Warszawie odprawiło się 5 891 799 podróżnych.

Ruch na Lotnisku Chopina systematycznie rośnie, dlatego port stara się zapewnić pasażerom jak najwięcej udogodnień. Z początkiem maja w terminalu oddano do użytku nowe źródełka z wodą pitną oraz zmodernizowano te wcześniej istniejące. Pierwsze takie urządzenia w stołecznym porcie pojawiły się już kilka lat temu. Aktualnie dostępnych jest siedem poidełek, wkrótce będzie ósmy. Źródełka zlokalizowane są zarówno w strefie Schengen jak i non-Schengen. Poidełka umożliwiają pasażerom darmowe napełnienie butelek, bidonów czy termosów filtrowaną wodą pitną. To nie tylko poprawa komfortu podróżowania, ale także działanie na rzecz edukacji dotyczącej zużycia plastiku.

„Źródełka w terminalu naszego lotniska dostępne są dla pasażerów już od kilku lat. Cieszymy się, że tuż przed nadchodzącym sezonem wakacyjnym udało nam się oddać do dyspozycji podróżnych kolejne poidełka, a te które były, przeszły modernizację. Dostęp do bezpłatnej, pitnej wody to spore udogodnienie w podróży. Pasażerowie bardzo cenią sobie ten wygodny sposób napełniania własnych butelek czy bidonów. Zachęcamy wszystkich do korzystania ze źródełek” – mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

W tym roku w stołecznym porcie odprawiono ponad 540 tys. pasażerów w ruchu czarterowym, to 42 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 roku. Wśród pięciu najchętniej wybieranych kierunków czarterowych z Lotniska Chopina w okresie od stycznia do kwietnia znalazły się: Marsa Alam, Hurghada, Szarm el-Szejk, Antalya i Fuerteventura. Natomiast w ruchu regularnym najpopularniejszymi miastami okazały się: Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt i Dubaj.