Lotnisko Chopina – ponad milion pasażerów w kwietniu

archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

W kwietniu z usług Lotniska Chopina w Warszawie skorzystało ponad 1,1 mln pasażerów, o 24,3 proc. więcej niż w czwartym miesiącu 2016 roku.

Od stycznia do końca kwietnia 2017 r. lotnisko obsłużyło ponad 4,1 mln pasażerów – o ponad 27 proc. więcej niż w tym samym czasie 2016 r. Tak dynamiczny wzrost jest możliwy dzięki nowym trasom. W kwietniu z warszawskiego lotniska wystartowały dwa nowe połączenia PLL LOT ( do Los Angeles i Newark).

Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie, powiedział: “Tegoroczny wzrost jest wyższy od naszej prognozy. Zakładaliśmy, że w pierwszych czterech miesiącach roku obsłużymy 3,8 mln pasażerów.”

W najbliższych miesiącach z Warszawy uruchomionych zostanie dziewięć całkiem nowych tras, a na pięciu już działających linie lotnicze wprowadzą nowe połączenia. PLL LOT wprowadzi rejsy do Astany, Kaliningradu, Podgoricy, Puli, Stuttgartu. Wizz Air zaoferuje natomiast loty do Agadiru, Billund, Santander, Bratysławy, Lyonu oraz do portu Lamezia Terme.
Cztery nowe połączenia na już istniejących trasach uruchomi WizzAir, a po jednym – Ryanair oraz PLL LOT. Irlandzki przewoźnik rozpocznie rejsy na trasie do Szczecina; WizzAir zainauguruje loty do Bukaresztu, Nicei, Wilna oraz na lotnisko Kijów Żuliany, natomiast PLL LOT do Goeteborga.