Lotnisko Chopina – pasażer nr 15 500 000

W czwartek na Lotnisku Chopina obsłużony został 15 500 000 pasażer w 2017 roku Paweł Dobosz przyleciał na pokładzie samolotu PLL LOT z Toronto.

Pasażer otrzymał upominki od linii lotniczej oraz lotniska, m.in. zaproszenie do skorzystania ze Strefy VIP Line Lotniska Chopina.

Hubert Wojciechowski, dyrektor marketingu i PR Lotniska Chopina, powiedział: „Bardzo nam miło, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia mogliśmy uhonorować naszego wyjątkowego pasażera, a jednocześnie symbolicznie podziękować wszystkim, którzy w tym roku skorzystali z naszego portu i pomogli osiągnąć nam tak wspaniały wynik. W tym momencie obsłużyliśmy już ponad 20% więcej pasażerów, niż w roku ubiegłym, a do Sylwestra pozostało jeszcze kilka dni. Tak dynamiczny wzrost potwierdza, że nasza strategia stawiania na rozwój lotniska pod kątem ruchu tranzytowego oraz lotów dalekodystansowych jest słuszna”.

Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej PLL LOT, dodał: „Cieszymy się, że LOT odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w rozwoju Lotniska Chopina i że ramię w ramię możemy każdego roku świętować kolejne rekordy. Nasz rekord na koniec tego roku to 6,8 mln pasażerów z czego znacząca większość to pasażerowie, którzy nie tylko podróżują z i do Warszawy, ale też coraz chętniej przesiadają się na Lotnisku Chopina. W ten sposób razem z naszymi partnerami z Lotniska budujemy jeden z najwygodniejszych portów przesiadkowych w Europie.”