Lotnisko Chopina – już 12 mln pasażerów w tym roku

archiwum Lotniska Chopina w Warszawie

W tym roku z usług Lotniska Chopina w Warszawie skorzystało ponad 12 mln pasażerów. To rekordowy rok w historii stołecznego portu lotniczego.

Pasażerem nr 12 000 000 była Anna Stando która przyleciała do Warszawy z Zurychu na pokładzie szwajcarskich linii lotniczych Swiss. W prezencie otrzymał kartę uprawniającą do rocznego wstępu do salonów Executive Lounge, a także pamiątkowe upominki od przewoźnika.

Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina, powiedział: “Ruch na Lotnisku Chopina rośnie bardzo dynamicznie i spodziewamy się, że cały rok 2016 zamkniemy wynikiem powyżej 12,5 mln obsłużonych pasażerów. W przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej – nawet 14 mln.”

Zysk netto przedsiębiorstwa Porty Lotnicze szacowany na koniec września tego roku przekroczył 200 mln zł i był aż o 40 proc. wyższy w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Tak dobrej sytuacji finansowej przedsiębiorstwo nie miało od siedmiu lat.

W samym listopadzie lotnisko obsłużyło 1,02 mln osób, o 31,5 proc. więcej niż przed rokiem.
To pierwszy listopad w historii warszawskiego portu z przekroczonym milionem pasażerów. Wynik procentowy był również najwyższy w całym roku i przebił nawet rekord października (+21 proc.). Tegoroczny listopad jest dziewiętnastym z rzędu rekordowym miesiącem i dwudziestym szóstym ciągłego wzrostu ruchu na lotnisku.