LOT pozwala na tryb samolotowy

archiwum LOT

Od 17 lutego pasażerowie podróżujący na pokładach samolotów LOT, mogą korzystać ze swoich urządzeń elektronicznych w tzw. trybie samolotowym. Sporym ułatwieniem dla podróżnych będzie to, że urządzenia te mogą być włączone przez cały czas trwania rejsu, także podczas startu i lądowania.

Włączenie trybu samolotowego (inaczej: offline) w urządzeniach elektronicznych oznacza, że pasażer może korzystać ze wszystkich funkcjonalności m.in. telefonów, tabletów, odtwarzaczy mp3 czy aparatów, jednak bez możliwości korzystania z sygnału sieci komórkowej (czyli np. wykonywania połączeń czy wysyłania sms-ów). Dotyczy to również startu i lądowania.

Barbara Pijanowska-Kuras, rzecznik prasowy PLL LOT S.A. powiedziała: “Wierzę, że to miła niespodzianka dla naszych pasażerów. Od poniedziałku na wszystkich rejsach szefowe i szefowie pokładu będą w języku polskim i angielskim informować o możliwości korzystania przez pasażerów z urządzeń elektronicznych w tzw. trybie samolotowym. Nagrane i odtwarzane na pokładzie zapowiedzi pokładowe w innych językach także będą sukcesywnie modyfikowane. Mamy nadzieję na pozytywne reakcje naszych pasażerów, gdyż ta decyzja to dla nich ogromne ułatwienie i zwiększenie komfortu lotu.”