LOT połączył Wrocław z Tel Awiwem

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Dziś z wrocławskiego lotniska wystartował pierwszy samolot PLL LOT do Tel Awiwu.

Samoloty na trasie do Tel Awiwu latają dwa razy w tygodniu – w każdy wtorek (o godz. 7.05) i piątek (o godz. 6.30). Podróż na tej trasie trwa 3 godz. 50 minut. Rejsy z Wrocławia do Tel Awiwu obsługiwane są nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 NG.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: “Cieszymy się, że oferta sieciowych połączeń z naszego lotniska wzbogaciła się o tak atrakcyjny kierunek. Tel Awiw jest najważniejszą metropolią w tamtym regionie świata, a także centrum finansowym i technologicznym o globalnym znaczeniu. Z pewnością zainteresuje on zarówno turystów, którzy poszukują doznań kulturowych, jak i osoby podróżujące w celach biznesowych. Dwa rejsy w tygodniu dają pasażerom możliwość dogodnego zaplanowania podróży.”

Obecnie PLL LOT obsługuje z Wrocławia krajowe połączenie do Warszawy. Na tej trasie pasażerowie mają do dyspozycji sześć rejsów dziennie. Połączenie z Tel Awiwem wzbogaciło siatkę sieciowych połączeń międzynarodowych z wrocławskiego lotniska. Obecnie jest ich 17 dziennie, m.in. do Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu i Kopenhagi. Jesienią siatka poszerzy się o 8 dodatkowych lotów w tygodniu do Frankfurtu oraz trzy loty tygodniowo do Zurychu (nowość od linii Swiss Airlines).