LOT połączył Warszawę z Koszycami

AG

Zaledwie 65 minut traw podróż ze stolicy do Koszyc we wschodniej Słowacji. Od 30 marca linie lotnicze LOT uruchomiły połączenie między tymi dwoma miastami. Samoloty na tej trasie latać będą sześć razy w tygodniu (oprócz niedziel). Z Warszawy start następuje o godz. 22.35 a przylot do Koszyc o 23.40. Z kolei z Koszyc samolot startuje o godz. 5.35, by wylądować na Lotnisku Chopina o godz. 6.45.

Michael Tmej, prezes Lotniska Koszyce, powiedział: „Połączenie Lot stanowi ważny komponent transportu lotniczego we wschodniej Słowacji. Wspaniałe jest to, że od dzisiaj, dzięki bogatej ofercie połączeń, jaka oferuje LOT, to nie tylko Warszawa, ale i inne niesamowite destynacje są w zasięgu ręki pasażerów podróżujących z Koszyc i bliskich regionów. Z drugiej strony jesteśmy dumni, że możemy przyjąć pasażerów podróżujących z Polski do Koszyc, góra tatrzańskich i innych niesamowitych miejsc w tym regionie.”

Dušan Krištofík, ambasador Słowacji w Polsce, dodał: „Polska jest bardzo ważnym rynkiem turystycznym dla Słowacji. Turyści polscy stanowią trzecią grupę wśród gości zagranicznych po Niemcach i Czechach. Jedną z bolączek był brak bezpośrednich połączeń między naszymi krajami i rejsy między stolicą Polski i Koszycami poprawia sytuację pod tym względem. Wierzę także, że łatwiejsza podróż do Koszyc sprawi, ze więcej Polaków zechce poznawać to miasto, jak i wschodnią Słowację.”

Krystian Rolla, kierownik sprzedaży – region Europa w PLL LOT, ocenił: „Cieszy nas rozszerzenie siatki naszych połączeń o Koszyce. Dogodna godzina porannego połączenia z Koszyc do Warszawy, sprawia, że wielu Słowaków będzie mogła skorzystać z Lotniska Chopina, jako portu przesiadkowego. Ruch biznesowy między Polską i Słowacją mocno wzrośnie, dzięki temu, że nasze połączenie jest tańszą alternatywą dla ofert innych przewoźników. Dzięki krótkiemu czasowi przesiadki, nasz połącznie to najtańszy i najszybszy sposób podróży do lotnisk niemieckich, do których nie ma bezpośrednich lotów z Koszyc.”

Iveta Niňajová, dyrektor Organizacji Turystycznej Koszyce, powiedziała: „Liczymy, że Polaków do Koszyc będą przyciągać: samo miasto z piękną starówką, Złoty Skarb Koszycki, imprez i koncerty, maraton koszycki – drugi najstarszy na świecie oraz atrakcje regionu. Blisko z Koszyc jest do słowackiego regionu Tokaj, do okolicznych zamków. Koszyce sa dobra baza wypadową do Słowackiego Raju a także w Tatry. W samych Koszycach zwiedzanie ułatwia Karta Koszycka – 48 godzinna kosztuje 9 euro a 72 godzinna – 12 euro.”

Połączenie obsługuje samolot Bombardier Q400