LOT połączy Warszawę z Norymbergą

archiwum PLL LOT

Połączenia będą odbywały się przez cały tydzień, przy czym w dni powszednie dwa razy dziennie. Pierwszy rejs z Warszawy do Norymbergi jest zaplanowany na 7 maja.

To już siódme niemieckie miasto do którego połączenia wykonuje LOT: obok Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Hamburga, Stuttgartu i Berlina, do którego  bezpośrednie rejsy  polski przewoźnik rozpocznie za niespełna tydzień.

Rejsy między Warszawą a Norymbergą LOT będzie wykonywał od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, co gwarantuje pasażerom dużą elastyczność podróży. W weekendy, kiedy zapotrzebowanie na rejsy jest mniejsze, do  dyspozycji pasażerów będzie jeden rejs dziennie. W soboty samolot LOT-u zabierze pasażerów porannym rejsem z Warszawy, natomiast w niedzielę wystartuje do Norymbergi wieczorem.

Podróż między Warszawą i Norymbergą potrwa ok. 1 godz. 40 minut. Na tej trasie przewoźnik wykorzysta samoloty Embraer 170 i 175, które mają na pokładzie odpowiednio: 70 i 82 fotele w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Rejsy będą się odbywały według następującego rozkładu:

WAW-NUE – poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki, soboty –  08:15-09:50 

NUE-WAW – poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki, soboty – 10:30-12:10 

WAW-NUE – poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki, niedziele – 17:40-19:15

NUE-WAW – poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki, niedziele – 19:55-21:35 

Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji LOT, powiedział: „„Norymberga to istotne centrum targowo-kongresowe w Bawarii Północnej, jest też jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. To w tym mieście swoje siedziby i oddziały mają wielkie koncerny jak Adidas, Siemens i Bosch. W zasięgu tego połączenia znajduje się wiele miast w rejonie Norymbergi, np. Beyreuth, gdzie odbywa się znany Festiwal Wagnerowski. Nowe połączenie z pewnością docenią także osoby podróżujące do Norymbergi i okolic na wakacje, do rodziny i znajomych. Naszym największym atutem jest bogata siatka połączeń oraz największy port przesiadkowy w Europie Środkowo-Wschodniej.”