LOT odnowił partnerstwo z Sabre, światowym systemem dystrybucji

archiwum Sabre

Porozumienie zapewnia przewoźnikowi dostęp do światowego rynku turystycznego za pośrednictwem globalnego systemu dystrybucji Sabre, umożliwiając sprzedaż biletów przez 425 tysięcy biur podróży, agencji i firm na całym świecie.

Polskie Linie Lotnicze LOT i Sabre, wiodący dostawca technologii i rozwiązań IT dla branży lotniczej i turystycznej, ogłosili odnowienie partnerstwa strategicznego. 22 maja 2019 r. w Krakowie podpisano porozumienie dotyczące umowy dystrybucyjnej i dalszej współpracy w zakresie wspólnego rozwijania zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla polskiego przewoźnika.

Ponadto nowa wersja oprogramowania Sabre AirCentre Flight Plan Manager, rozwijana wspólnie z przewoźnikiem, zwiększa możliwość redukcji kosztów operacyjnych dzięki zoptymalizowanym planom lotów i innowacyjnemu podejściu do kontroli kosztów.

Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, powiedział: „Dynamiczny rozwój wymaga innowacyjnych rozwiązań. LOT w ciągu ostatnich trzech lat nie tylko zwiększył liczbę połączeń z 41 do 111, ale także podwoił liczbę swoich pasażerów. Jesteśmy liderem rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej. W Sabre znaleźliśmy odpowiedniego i zaangażowanego partnera, z którym ściśle współpracujemy nad rozwojem zaawansowanych technologicznie rozwiązań.”

Sean Menke, prezes i CEO Sabre, dodał: „Jesteśmy bardzo dumni, że naszym partnerem jest jedna z najbardziej ambitnych i przyszłościowo myślących linii lotniczych w Europie. Dzięki jasnej strategii i silnemu zaangażowaniu zespołu, LOT osiągnął olbrzymi sukces na przestrzeni ostatnich kilku lat. Z przyjemnością czekamy na kontynuację naszej satysfakcjonującej współpracy. Chcemy też odkrywać nowe obszary, gdzie za pomocą naszej technologii możemy wspierać rentowny wzrost i dalsze sukcesy LOT-u.”

Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych w Polskich Liniach Lotniczych LOT, podkreślił: „Dostarczane przez Sabre zaawansowane rozwiązania technologiczne tworzą pole do współdziałania na wielu płaszczyznach. Na przykład Sabre Travel Network dostarcza nam technologię w zakresie dystrybucji oferty LOT-u, czyli automatycznego połączenia taryf lotniczych, dostępności miejsc oraz rozkładu. Pozwala to na sprzedaż biletów oraz usług dodatkowych w najwyższych dostępnych standardach.”

Sabre inwestuje w Krakowie

Współpraca z LOT-em ma przyczynić się również do rozwoju działalności Sabre w Polsce. Firma w najbliższym czasie planuje rozbudowanie centrum rozwoju oprogramowania, które od ponad 18 lat działa w Krakowie.

Podczas spotkania Sebastian Drzewiecki, nowy dyrektor zarządzający Sabre, ogłosił przeniesienie polskiego biura do nowoczesnego budynku – Tischnera Office. Nowe miejsce zapewni krakowskim specjalistom IT komfortowe warunki pracy oraz pomieści większą liczbę pracowników.

Sebastian Drzewiecki skomentował: „Cieszę się, że mogę rozpocząć swój czas w Sabre tak ekscytującą inicjatywą, która jeszcze bardziej poprawi środowisko pracy naszego zespołu i przygotuje nas do dostarczania innowacyjnych produktów dla naszych klientów.”