LOT będzie latał do Dubrownika także zimą

archiwum PLL LOT

Rejsy do Dubrownika cieszą się tak dużą popularnością, że LOT zdecydował o utrzymaniu tego połączenia także w sezonie zimowym.

Rejsy na połączenia Warszawa-Dubrownik także w sezonie zimowym są dostępne od dzisiaj. Do końca października połączenie do Dubrownika jest wykonywane Embraerami 170, 175 i 195 LOT-u sześć razy w tygodniu. Od listopada przewoźnik będzie tam latał cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty.

Rejs trwa dwie godziny. Rozkład na zimę został zaplanowany w następujący sposób:

W poniedziałki i piątki – start z Warszawy o godz. 9:10, lądowanie w Dubrowniku o 11:10. Start z Dubrownika o godz. 11:50, lądowanie w Warszawie o godz. 13:50.

W czwartki i soboty – start z Warszawy o godz. 16:10, lądowanie w Dubrowniku o godz. 18:10; start z Dubrownika o godz. 18:55, lądowanie w Warszawie o godz. 20:55.

Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT-u, powiedział: „Chorwacja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród pasażerów i należy do jednych z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków w basenie Morza Śródziemnego. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim słonecznej pogodzie, regionalnej kuchni, a także architekturze, która przyciąga turystów z całego świata.”

W sumie LOT oferuje rejsy do pięciu chorwackich miast. Oprócz Dubrownika zimą samoloty LOT-u zabiorą pasażerów do Zagrzebia (połączenie do stolicy Chorwacji także ma charakter całoroczny). Z kolei rejsy do chorwackich kurortów: Splitu, Zadaru i Pulipozostaną sezonowe, dlatego zostaną zawieszone w połowie października.