Lodowiec Stubai: kalendarz wydarzeń w sezonie 2018/19

archiwum austria,info

Stubaier Gletscher kusi obecnością śniegu od października do czerwca, szybką i komfortową kolejką 3S Eisgratbahn oraz licznymi wydarzeniami: treningami w snowparku, testami sprzętu, kursami lawinowymi oraz wykwintnymi degustacjami. Największym wydarzeniem sezonu będzie ponownie FIS Freeski World Cup Stubai.

Mieszkańcy Doliny Stubai tradycyjnie rozpoczną sezon zimowy narciarskim Oktoberfestem „Weisse Wies’n” (13-14 października) i uroczystym zawołaniem „O’zapft is!” („Odszpuntowana!”), ogłaszającym otwarcie pierwszej beczki z piwem. Górna stacja kolejki Eisgrat ponownie zamieni się w bar piwny „pod chmurką” z muzyką na żywo, bawarskimi smakołykami i tradycyjnymi strojami ludowymi. Kobiece Dirndl i skórzane spodnie Lederhosen będą tu równie naturalne, jak ubrania narciarskie.

Fani narciarstwa dowolnego powinni zarezerwować sobie czas od 22 do 24 listopada br. na zawody FIS Freeski World Cup Stubai, które odbędą się po raz drugi w Snowparku DC Stubai Zoo na Lodowcu Stubai.

Triki na wysokim poziomie sportowym można tu zobaczyć także na jesieni podczas Stubai Premiere i Stubai Prime Park Session oraz na wiosnę przy okazji Spring Sessions.

Atrakcje czekają

Drobne radości czekają na gości już przy wjeździe komfortową kolejką 3S Eisgratbahn (tylko 12 minut), z Wi-Fi i panoramicznymi oknami, umożliwiającymi podziwianie widoków. Kolejka dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na górze znajduje się jaskinia lodowa, odkrywająca intrygujący świat wiecznego lodu, oraz platforma widokowa TOP OF TYROL (na wysokości 3 210 m n.p.m.) z pięknym widokiem na Dolinę Stubai i okoliczne szczyty. Warto także wspomnieć o szkółce narciarskiej BIG Family Ski Camp, gdzie dzieci i młodzież w formie zabawy uczą się jazdy na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów. Dodatkowo, dzieci poniżej 10 roku życia mogą bezpłatnie korzystać z kolejek, jeśli są w towarzystwie rodzica posiadającego ski pass.

„Crème de la crème” ośrodka na Lodowcu Stubai jest jednak Schaufelspitz, najwyżej położona restauracja w Alpach nagrodzona toczkiem kucharskim przez Gault Millau.

Po raz kolejny szef kuchni David Kostner przygotuje 6-daniowe menu degustacyjne specjalnie na Noc Gourmet Dine & Wine (11 oraz 12.01.2019 r.) oraz Noc Gourmet Dine & Beer (23.02.2019 r.).

Ostatni, wiosenny trening w snowparku
Słoneczny kwiecień i maj 2019 r., kiedy wiosna już gości w dolinie, to ostatnie chwile w sezonie zimowym, kiedy można trenować w Snowpark DC Stubai Zoo podczas legendarnych Spring Sessions. Dzięki korzystnemu położeniu na Lodowcu Stubai, freeskierzy mogą się tu cieszyć dobrymi warunkami śniegowymi kilka tygodni dłużej.

13 – 14.10.2018 NARCIARSKI OKTOBERFEST „WEISSE WIES‘N”

Zabawa w tradycyjnych, tyrolskich strojach podczas otwarcia sezonu narciarskiego. Ważne wydarzenie dla miłośników Oktoberfestu i śnieżnej aury.

19 – 21.10.2018 STUBAI PREMIERE – otwarcie snowparku

Po raz 10. Snowpark DC Stubai Zoo przygotuje teren do testów najnowszego sprzętu oraz liczne atrakcje dodatkowe.

24.10. – 18.11.2018, 27.11. – 6.12.2018 STUBAI PRIME PARK SESSIONS 

Trening w Snowpark DC Stubai Zoo, na którym spotyka się światowa elita freeski i snowboardu. Ważne wydarzenie dla tych, którzy chcą się uczyć od najlepszych.

8 – 11.11.2018 SPORTSCHECK GLACIER TESTIVAL

Okazja do uzyskania profesjonalnej porady oraz poznania najnowszych produktów podczas największego w Alpach testiwalu sprzętu do sportów zimowych.

17 – 18.11.2018 SAAC BASIC CAMP – kurs lawinowy dla początkujących

Bezpłatny, dwudniowy trening prowadzony przez certyfikowanych przewodników górskich i narciarskich. Polecany tym, którzy myślą o jeździe poza wyznaczonymi trasami.

22 – 24.11.2018 FIS FREESKI WORLD CUP STUBAI

Snowpark DC Stubai Zoo ponownie będzie gościł zawody Pucharu Świata FIS Freeski World Cup w kategorii slopestyle. Dobra okazja do podziwiania trików profesjonalnych freeskierów.

15.12.2018, 19.01.2019 TRENING LAWINOWY INTERSPORT OKAY

Jednodniowe warsztaty dot. wypadków na stoku, prowadzone przez certyfikowanego przewodnika górskiego. Koszt 50 euro.

11 oraz 12.01.2019 NOC GOURMET DINE & WINE

Okazja do spróbowania potraw na wysokim poziomie kulinarnym i bezwzględnym (2900 m n.p.m.) w nagradzanej restauracji Schaufelspitz. Polecane miłośnikom wyrafinowanego jedzenia i win.

25 – 27.01.2019 KÄSTLE POWDER DEPARTMENT LADIES DAYS

Warsztaty freeride dla pań, które czują się pewnie na czarnych trasach i już złapały bakcyla jazdy off-piste. Wieczorami relaksujący pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Stubaierhof.

23.02.2019 NOC GOURMET DINE & BEER

Ceniona restauracja Schaufelspitz zaprasza na wyrafinowaną kolację z degustacją piwa. Polecana nie tylko miłośnikom złotego trunku.

1 – 3.03.2019 SPORTSCHECK BIWAK CAMP – obóz zimowy na lodowcu

Wyzwanie i niezapomniana przygoda w jednym: zimowy biwak na wysokości 3 210 m n.p.m. na platformie widokowej TOP OF TYROL. Więcej informacji na: www.stubaier-gletscher.com/pl/stubai-live/wydarzenia/einzel/article/biwak-sportscheck/

13 – 14.04.2019 SAAC BASIC CAMP – kurs lawinowy dla początkujących

Bezpłatny, dwudniowy trening prowadzony przez certyfikowanych przewodników górskich i narciarskich. Dla większego bezpieczeństwa podczas jazdy off-piste.

kwiecień i maj 2019 SPRING SESSIONS w SNOWPARKU DC STUBAI ZOO

Okazja do przedłużenia sezonu i zobaczenia najlepszych zawodników freeski i snowboardu.