Lockdown w Turcji nie będzie obowiązywał zagranicznych turystów
W Turcji wprowadzono dodatkowe restrykcje w związku z sytuacją epidemiczną: m.in. godzinę policyjną. Nie będzie ona jednak obowiązywała zagranicznych turystów.
Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami, prezydent Erdoğan wprowadził restrykcje i ograniczenia mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19, w tym zakaz opuszczania miejsca zamieszkania/pobytu (tzw. godzinę policyjną) w całej Turcji, który będzie obowiązywać w okresie od 29 kwietnia 2021 r. (czwartek) od godziny 19:00 do 17 maja 2021 r. (poniedziałek) do godziny 5:00, tak w dni powszednie, jak i w weekendy.
Zakaz opuszczania miejsca pobytu nie będzie dotyczył zagranicznych turystów, przebywających na obszarze Turcji w celach turystycznych. Zagraniczni goście będą mogli uniknąć wspomnianych ograniczeń pod warunkiem posiadania przy sobie paszportów. Transport publiczny będzie nadal działał z ograniczeniem do 50 procent miejsc. Główne muzea i stanowiska archeologiczne w 9 miastach, w tym w Stambule, Antalyi, Muğli i Nevşehir (Kapadocja) będą otwarte dla zagranicznych gości. (Pełna lista działających obiektów na stronie tga.gov.tr)
Podczas lockdownu obiekty noclegowe pozostaną otwarte i nadal będą obsługiwać swoich gości. Dotyczy to również hotelowych restauracji. Pozostałe obiekty gastronomiczne, takie jak restauracje i kawiarnie, będą serwować jedzenie tylko na wynos lub w formie dostawy. Do końca ramadanu, w czwartek, 13 maja 2021 r. lokale gastronomiczne, takie jak restauracje, cukiernie, kawiarnie i kafeterie, będą świadczyły wyłącznie usługi dostawy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Po tym terminie usługi te będą dostępne tylko do godziny 01:00.
W ramach wzmacniania pozycji jednego z najbezpieczniejszych kierunków turystycznych na świecie, Turcja nadal inwestuje w „Program Certyfikacji Bezpiecznej Turystyki”, który jest jednym z pierwszych i mających najlepsze wyniki, tego typu programów na świecie. Od dnia 01.01.2021 roku został wprowadzony obowiązek posiadania certyfikatów „Bezpiecznej turystyki” dla obiektów noclegowych mających 30 lub więcej pokoi. Dotąd certyfikat uzyskało 9.236 obiektów. Ponad to, Turcja oferuje dodatkowe ubezpieczenia, które zapewniają różnego rodzaju świadczenia w tym ubezpieczenie zdrowotne i turystyczne. Informacje o pakietach ubezpieczeniowych można znaleźć na stronie: https://tga.gov.tr/insurance
Turcja we współpracy z Ministerstwem Kultury i Turystyki, Ministerstwem Zdrowia oraz Agencją Promocji i Rozwoju Turystyki Turcji (TGA) wprowadziła program rejestracji szczepień dla pracowników branży turystycznej. Program uruchomiony w ramach “Programu Certyfikacji Bezpiecznej Turystyki” ma na celu zachęcenie zagranicznych turystów do przyjazdu w nadchodzącym sezonie turystycznym oraz zapewnienie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracownikom branży turystycznej oraz mieszkańcom. Szczepienia personelu turystycznego zostaną zakończone przed rozpoczęciem sezonu letniego 2021.
Lockdown w Turcji nie będzie obowiązywał zagranicznych turystów
POWIĄZANE WPISY
7 lipca 2025
Compensa: Polacy coraz częściej planują urlop poza latem
Rozpoczęły się letnie wakacje. Choć tradycyjnie kojarzą się z urlopem, rośnie liczba…
0 Komentarzy4 Minuty
7 lipca 2025
Grecka Organizacja Turystyczna: wszyscy turyści w Jerapetrze są bezpieczni
Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna (GNTO) informuje, że pożar, który wybuchł w…
0 Komentarzy1 Minuty
7 lipca 2025
Wizz Air wspiera szkolenie astronautów z Polski i Węgier
Linia lotnicza Wizz Air uczestniczyła w przygotowaniach astronautów z Polski i Węgier do…
0 Komentarzy1 Minuty
7 lipca 2025
Backstreet Boys otworzą sezon zimowy w Schladming-Dachstein
Region turystyczny Schladming-Dachstein ogłasza rozpoczęcie sezonu zimowego 2025/26…
0 Komentarzy1 Minuty
7 lipca 2025
Wizz Air wprowadza nowy slogan marki – „Let’s WIZZ”
Wizz Air ogłosił wprowadzenie nowego sloganu marki – „Let’s WIZZ”. Zmiana stanowi element…
0 Komentarzy1 Minuty
7 lipca 2025
Chorwacja z nowymi wyróżnieniami w przewodniku Michelin
1 lipca 2025 roku ogłoszono najnowszą selekcję przewodnika Michelin dla Chorwacji. W…
0 Komentarzy3 Minuty
4 lipca 2025
PPL podsumowują 2024 rok: blisko 1,7 mld zł przychodu
Polskie Porty Lotnicze (PPL) zakończyły 2024 rok z przychodami na poziomie 1,626 mld zł,…
0 Komentarzy2 Minuty
4 lipca 2025
Honor i eSky uruchamiają kampanię z myślą o cyfrowym pokoleniu
Honor i eSky rozpoczęły wspólną kampanię skierowaną do pokolenia Z, odpowiadając na…
0 Komentarzy3 Minuty
4 lipca 2025
Future Mind x AirHelp: nowa aplikacja wspierająca pasażerów linii lotniczych
AirHelp we współpracy z polską firmą technologiczną Future Mind, opracował nową mobilną…
0 Komentarzy3 Minuty