Lithuania Travel zaprezentowała swoją ofertę turystyczną

Lithuania Travel zorganizowała 6 czerwca lunch biznesowy w Warszawie dla przedstawicieli branży turystycznej. W trakcie wydarzenia przedstawiono ofertę dla podróżujących. Organizację reprezentowała Indrė Šlyžiūtė, która poprowadziła spotkanie.

Lithuania Travel we współpracy z agencją Travel Advance zorganizowała spotkanie dla przedstawicieli branży turystycznej z segmentu leisure i MICE oraz dla dziennikarzy, aby zaprezentować nowe możliwości wakacyjne i krajoznawcze, jakie Litwa ma do zaoferowania. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości Polaków na temat różnorodności litewskich atrakcji i promowanie tego kierunku podróży. Poprowadziła je Indrė Šlyžiūtė, z centrali Lithuania Travel, odpowiadająca za promocję Litwy na polskim rynku.

„Pomimo tego, że Litwa jest krajem sąsiadującym z Polską, wciąż widzimy potrzebę zwiększania świadomości Polaków w zakresie znajomości oferty turystycznej m.in. wakacyjnej.  Litwa ma do zaoferowania dużo więcej niż popularne miejsca historyczne, obiekty kultu religijnego czy pobyty w uzdrowisku w Druskiennikach. Podczas spotkania wspólnie z uczestnikami odkrywaliśmy warte zobaczenia litewskie miasta, region nadmorski i litewską przyrodę, omawialiśmy możliwości uprawiania turystyki aktywnej, a także propozycje wyjazdów motywacyjnych” – powiedziała Indrė Šlyžiūtė.

Litwa staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystycznym dla Polaków. Dzięki swojemu położeniu geograficznemu i niewielkiej powierzchni kraju, podróżowanie po kraju jest łatwe i wygodne. Ułatwia ono też przemieszczanie się między punktami turystycznymi, skraca czas dojazdów i obniża koszty.

Kraj oferuje szeroki przekrój wyjazdów, który przyciąga różne grupy turystów. Od krótkich city breaków, po pobyt w uzdrowiskach, aż po aktywny wypoczynek dla rodzin czy wyjazdy biznesowe. Zwolennicy turystyki kulinarnej i kulturowej również znajdą coś dla siebie w litewskim portfolio, np. zwiedzanie Kowna – miasta, które otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2022 roku czy Wilna, które w tym roku świętuje swoje 700 lecie.