Lithuania Travel zaprezentowała swoją ofertę turystyczną

Lithuania Travel zorganizowała 6 czerwca lunch biznesowy w Warszawie dla przedstawicieli branży turystycznej. W trakcie wydarzenia przedstawiono ofertę dla podróżujących. Organizację reprezentowała Indrė Šlyžiūtė, która poprowadziła spotkanie.
Lithuania Travel we współpracy z agencją Travel Advance zorganizowała spotkanie dla przedstawicieli branży turystycznej z segmentu leisure i MICE oraz dla dziennikarzy, aby zaprezentować nowe możliwości wakacyjne i krajoznawcze, jakie Litwa ma do zaoferowania. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości Polaków na temat różnorodności litewskich atrakcji i promowanie tego kierunku podróży. Poprowadziła je Indrė Šlyžiūtė, z centrali Lithuania Travel, odpowiadająca za promocję Litwy na polskim rynku.
„Pomimo tego, że Litwa jest krajem sąsiadującym z Polską, wciąż widzimy potrzebę zwiększania świadomości Polaków w zakresie znajomości oferty turystycznej m.in. wakacyjnej. Litwa ma do zaoferowania dużo więcej niż popularne miejsca historyczne, obiekty kultu religijnego czy pobyty w uzdrowisku w Druskiennikach. Podczas spotkania wspólnie z uczestnikami odkrywaliśmy warte zobaczenia litewskie miasta, region nadmorski i litewską przyrodę, omawialiśmy możliwości uprawiania turystyki aktywnej, a także propozycje wyjazdów motywacyjnych” – powiedziała Indrė Šlyžiūtė.
Litwa staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystycznym dla Polaków. Dzięki swojemu położeniu geograficznemu i niewielkiej powierzchni kraju, podróżowanie po kraju jest łatwe i wygodne. Ułatwia ono też przemieszczanie się między punktami turystycznymi, skraca czas dojazdów i obniża koszty.
Kraj oferuje szeroki przekrój wyjazdów, który przyciąga różne grupy turystów. Od krótkich city breaków, po pobyt w uzdrowiskach, aż po aktywny wypoczynek dla rodzin czy wyjazdy biznesowe. Zwolennicy turystyki kulinarnej i kulturowej również znajdą coś dla siebie w litewskim portfolio, np. zwiedzanie Kowna – miasta, które otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2022 roku czy Wilna, które w tym roku świętuje swoje 700 lecie.
POWIĄZANE WPISY
30 lipca 2026
Ras Al Khaimah: krajowy popyt wspierał turystykę w pierwszej połowie 2026 roku
Ras Al Khaimah odnotował w pierwszej połowie 2026 roku niewielki wzrost liczby…
0 Komentarzy2 Minuty
28 lipca 2026
Nie tylko Balaton. Cztery pomysły na rodzinne wakacje na Węgrzech
Rosnące ceny wakacyjnych wyjazdów sprawiają, że coraz więcej rodzin szuka kierunków,…
0 Komentarzy7 Minuty
27 lipca 2026
Chorwacja zaprasza na sierpniowe festiwale
Historyczne place, miejskie fortyfikacje, wybrzeże Adriatyku i Dolina Neretwy staną się w…
0 Komentarzy3 Minuty
24 lipca 2026
Atmosphere Kanifushi organizuje kolejną edycję festiwalu „Just Veg”
Atmosphere Kanifushi na Malediwach zaprasza na kolejną edycję autorskiego festiwalu…
0 Komentarzy1 Minuty
23 lipca 2026
Rawenna Włoską Stolicą Morza 2026. Nowy terminal wycieczkowy i wydarzenia nad Adriatykiem
Rawenna, znana przede wszystkim z bizantyjskich mozaik i zabytków wpisanych na Listę…
0 Komentarzy2 Minuty
20 lipca 2026
Cypr z drugim najlepszym półroczem przyjazdów w historii
Statystyki przyjazdowe na Cypr wracają do poziomów z ubiegłego roku. To drugi najlepszy…
0 Komentarzy1 Minuty
17 lipca 2026
30 mln zagranicznych turystów odwiedziło Portugalię w 2025 roku. Polska wśród rosnących rynków
Portugalia utrzymuje silną pozycję na europejskim rynku turystycznym. W 2025 roku kraj…
0 Komentarzy4 Minuty
15 lipca 2026
Grecja chce uratować symbol Zakynthos. Słynna plaża Navagio zostanie poszerzona
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych plaż Europy wkrótce zmieni swój wygląd. Greckie…
0 Komentarzy2 Minuty
13 lipca 2026
Historyczny klasztor w Piemoncie zamieniono w luksusowy hotel
16 lipca w regionie Langhe w Piemoncie zostanie otwarty Borgo Monchiero Heritage by…
0 Komentarzy3 Minuty










