Liptów stawia na rodziny z dziećmi

Liptów stawia na turystykę rodzinną
Rodzina na Chopoku/fot. AG

Słowacki region Liptów przygotował nowy projekt on line: Liptów z dziećmi. Jest on dostępny na visitliptov.sk lub aplikacji Liptov. Dzięki podziałowi na sześc kategorii, każdy może znaleźć odpowiedni program.

Symboliczne uruchomienie projektu nastąpi 1 czerwca, mimo, że na razie korzystanie z części atrakcji jest niemożliwe lub ograniczone.

Daria Bartova, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego w regionu Liptów, powiedziała: “„Słowacy bardzo uważnie szukają możliwości podróżowania na wakacje z dziećmi. O ofertę w trudnym czasie jest trudno. Liptów jest regionem, w którym rodziny z dziećmi nie mają szans się nudzić. Chcieliśmy ułatwić rodzicom wybór z szerokiej gamy atrakcji w naszych górach. Dzięki projektowi Liptów z dziećmi, rodzice mogą łatwo wybrać ofertę w Internecie, nie ruszając się z domu.
Dzięki formie on line, możemy szybko reagować zamieszczając na stronie aktualne wiadomości o sytuacji epidemiologicznej, obostrzenia i nowych standardach bezpieczeństwa.”

Liptów z dziećmi zawiera programy wycieczek przyrodniczych, edukacyjnych, miejsca wypoczynkowe, parków wodne, parków rozrywki.

Aquaparki na razie czekają

Na razie parki wodne na Słowacji są zamknięte, ale decyzja o ich otwarciu spodziewana jest w przyszłym tygodniu. Wtedy Tatralandia, Beszeniowa, Aqua Vital w Lučkach i wodny świat Gothal w Liptowskiej Osadzie otworzą się dla turystów.

Vladimír Moravčík, dyrektor operacyjny Tatralandii, podkreślił: “Uruchomienie aquaparku nie odbywa się za pomocą naciśnięcia jednego guzika. Restart ma swoje zasady I procedury, których musimy przestrzegać. Naszym głównym celem jest dołożenie wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort naszym gościom, w szczególności dzieciom. Dlatego niezwykle ważne jest dla nas, abyśmy mieli najbardziej szczegółowe informacje na temat tego, kiedy i na jakich warunkach będziemy mogli działać – nie później niż dziesięć dni przed planowanym otwarciem aquaparku. W sezonie letnim większość naszych gości stanowią rodziny z dziećmi. Wierzymy, że tegoroczne lato upłynie również pod znakiem zabawy i relaksu w wodzie ”.

Przypomnijmy, że 1 maja uruchomiono po przerwie kolejki kursujące na Chopoku.

Projekt Liptów został dofinansowany przez Ministerstwo Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej sumą 3 800 euro.

visitliptov.sk