Lipiec rekordowym miesiącem w historii lotniska w Jasionce

W lipcu prawie 97 tysięcy pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. To o 14 proc. więcej niż w najlepszym dotąd miesiącu w dziejach podrzeszowskiego lotniska, jakim był sierpień 2019 roku.
Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, powiedział: „Cieszę się, że wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do sezonu letniego już przynosi oczekiwane efekty. Bariera stu tysięcy pasażerów miesięcznie jest już na wyciągnięcie ręki. Wielkie uznanie należy się pracownikom lotniska, którzy w najbardziej wymagającym okresie roku, jakim są wakacje, doskonale wywiązują się ze swoich zadań. Dokładamy starań, aby podróżni udający się na urlop z naszego portu spędzali czas na lotnisku w jak najbardziej komfortowych warunkach.”
Wakacyjne czartery przewiozły 1/4 ogólnej liczby pasażerów obsłużonych w lipcu w Jasionce. Największy udział w rekordowym wyniku mają przewoźnicy niskokosztowi – Ryanair i Wizzair (łącznie prawie 45 procent), niemniej warto zwrócić uwagę na blisko 24 tys. podróżnych, którzy skorzystali z rozbudowanej oferty PLL LOT (7 kierunków krajowych i zagranicznych), wyrównując dotychczasowy rekord z 2019 roku.
Do najpopularniejszych kierunków, w jakich udali się pasażerowie odlatujący w lipcu z Jasionki należały Warszawa (18 tys.) i Londyn (17 tys.). Wśród słonecznych destynacji prym wiodła turecka Antalya; z tej trasy w ubiegłym miesiącu skorzystało prawie 11 tys. pasażerów.
Podczas wakacji 2022 podrzeszowskie lotnisko obsługuje 23 kierunki do 12 krajów, ponad 80 rotacji tygodniowo.
POWIĄZANE WPISY
8 lutego 2023
Lotnisko w Rzeszowie: najlepszy styczeń w historii. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów
Padł kolejny rekord na lotnisku w Jasionce. W styczniu odprawiło 57,5 tys. pasażerów, co…
0 Komentarzy1 Minuty
8 lutego 2023
TT-Line dodaje szwedzki port Karlshamn do swojej siatki połączeń promowych
TT-Line dodaje do oferty połączeń promowych dodatkowy port w Szwecji. Od kwietnia 2023 r.…
0 Komentarzy2 Minuty
7 lutego 2023
Ryanair ogłasza nowe trasy i planuje przewieźć ok. 300 tys. pasażerów z Lotniska Chopina
Podczas wtorkowej konferencji prasowej (7 lutego) prezes irlandzkiego Ryanaira…
0 Komentarzy3 Minuty
7 lutego 2023
Ósmy cykl szkoleń dla biur podróży Merigo Meeting Tour już 17 lutego w Warszawie
System rezerwacyjny Merigo/Go Global Travel zaprasza na bezpłatne szkolenie podczas…
0 Komentarzy1 Minuty
7 lutego 2023
eSky.pl: liczba styczniowych rezerwacji wzrosła o 81 proc. w porównaniu do 2022
Polacy masowo rozpoczęli planowanie tegorocznych podróży – zainteresowanie wyrażone…
0 Komentarzy3 Minuty
6 lutego 2023
A&o Hostels: już za dwa lata będziemy pierwszą w Europie bezemisyjną siecią hosteli
W 2025 roku a&o chce być pierwszą siecią hosteli o zerowej emisji CO2 w Europie – dzięki…
0 Komentarzy2 Minuty
6 lutego 2023
IMTM 2023: spodziewamy się około 20 tys. odwiedzających
W dniach 14-15 lutego 2023 roku odbędą się w Tel Awiwie po raz 29. Międzynarodowe Targi…
0 Komentarzy1 Minuty
2 lutego 2023
Polskie lotniska regionalne obsłużyły prawie 27 mln pasażerów w 2022
Związek Regionalnych Portów Lotniczych opublikował statystyki dotyczące ruchu…
0 Komentarzy3 Minuty
2 lutego 2023
TT-Line zwiększa potencjał przewozowy z drugą jednostką Green Ship Peter Pan
Zawinięcie drugiego promu GreenShip Peter Pan do Terminala Promowego w Świnoujściu jest…
0 Komentarzy4 Minuty