Linie Iberia Express połączyły Kraków z Madrytem

archiwum Lotniska w Krakowie

Pierwszy samolot lini lotniczej Iberia Express zainaugurował regularne połączenie hiszpańskiego przewoźnika na trasie Kraków – Madryt. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i soboty.

Trasę obsługują samoloty Airbus A320/A321.

P.o. prezesa zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek, powiedział: “Iberia Express to drugi z czterech nowych przewoźników rozpoczynających w tym roku loty do Kraków Airport. Cieszymy się z nowego połączenia, tym bardziej że Kraków Airport jest jedynym polskim portem lotniczym w siatce tego przewoźnika. Rejsy pomiędzy Krakowem a Madrytem są doskonałą ofertą zarówno dla Krakowian spragnionych hiszpańskiego słońca, jak i mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego chcących poznać atrakcje Krakowa i Małopolski.”

W 2015 roku Kraków odwiedziło ponad 200 tys. Hiszpańskich turystów. Z kolei Hiszpania znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych krajów, do których latają pasażerowie krakowskiego lotniska. W ubiegłym roku z lotów pomiędzy Krakowem a Madrytem skorzystało ponad 60 tysięcy pasażerów.
Ceny za bilet w klasie ekonomicznej zaczynają się od 303 zł, a w klasie biznes od 767 zł.