Linie Emirates zaczęły loty do Bolonii

archiwum Emirates

Czwarte miasto we Włoszech dołączyło do siatki połączeń Emirates. Inauguracyjny lot do Bolonii został wykonany przez Boeinga 777-300ER. Na pokładzie samolotu wykonującego inauguracyjny lot do Bolonii znajdowali się pasażerowie z różnych stron świata, w tym z Dubaju, Sydney, Kuala Lumpur, Szanghaju czy Tajpej, co świadczy o szeroko rozwiniętej siatce przewoźnika w regionie Azji i Pacyfiku. Przewiduje się, że połączenie Bolonii, jednego z najbardziej uprzemysłowionych miast Włoch, z ponad 50 kierunkami na Bliskim i Dalekim Wschodzie, a także w Azji Zachodniej, zwiększy możliwości rozwoju gospodarczego w całym regionie.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates, powiedział: “Nasze nowe codzienne połączenie do Bolonii nie tylko zapewni pasażerom najwyższą jakość podróży, ale również umożliwi dogodny dostęp do światowej siatki połączeń Emirates. B777-300ER jest jedynym szerokokadłubowym samolotem latającym z Bolonii. Wszyscy pasażerowie podróżujący na jego pokładzie mają dostęp do niezrównanego pakietu usług. Dzięki dobremu połączeniu z Toskanią, pasażerowie podróżujący do Bolonii będą mieli łatwy dostęp do tego tętniącego życiem ośrodka turystycznego i handlowego. Jesteśmy przekonani, że nasz nowy codzienny lot przyniesie regionowi korzyści gospodarcze, handlowe i inwestycyjne, co będzie wiązało się ze wzrostem zapotrzebowania na bezpośrednie połączenia z krajami Bliskiego Wschodu, Azji i Australazji.”

Połączenie do Bolonii obsługiwane jest przez Boeinga 777-300ER. Na jego pokładzie znajduje się osiem luksusowych prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes i 310 komfortowych siedzeń w klasie ekonomicznej. Wyposażenie kabiny samolotu w wiele udogodnień zapewnia pasażerom najwyższy komfort w trakcie podróży.