Linie Emirates świętują Oktoberfest

archiwum Emirates

Od 22 września do 7 października pasażerowie we wszystkich klasach podróżujący z Dubaju do Niemiec będą mogli spróbować specjalnego sezonowego menu złożonego z dań i napojów inspirowanych kuchnią bawarską.

Zabawa zacznie się w słynnym salonie pokładowym samolotu A380, w którym będzie serwowane piwo Paulaner Oktoberfestbier w tradycyjnym, niemieckim kuflu kamionkowym lub szklanym. Paulaner jest podstawą Oktoberfestu, towarzysząc festiwalowi od przeszło 200 lat. Obecnie należy do zaledwie sześciu browarów serwujących piwo podczas imprezy. Dzięki niemu pasażerowie Emirates będą mogli poczuć nastrój niemieckiego święta na pokładzie samolotu.

W dostępnym dla pasażerów klasy pierwszej i biznes salonie pokładowym A380 podawane będą także bawarskie ciasta i przekąski, m.in. precle, Baumkuchen (rodzaj sękacza), ciasto ze śliwkami i kruszonką, tort lincki czy tort Sachera.

Aby naprawdę poczuć się jak w Niemczech, pasażerowie mogą także spróbować różnych rodzajów kanapek przygotowanych specjalnie na obchody Oktoberfestu na pokładzie. Wśród nich znajdą się bułki preclowe z pastą jajeczną i rzeżuchą oraz bułki z pieczenią rzymską z indyka. Do kanapek będą podawane dipy z Obazty (tradycyjnej bawarskiej pasty serowej) i smalcu z kaczki.

Pasażerowie podróżujący klasą pierwszą lub biznes z Dubaju do Niemiec spróbują sezonowego menu w postaci kiełbaski drobiowej po norymbersku serwowanej z purée ziemniaczanym, kapustą kiszoną i musztardą.

Okolicznościowe menu uzupełniają wykwintne potrawy inspirowane kuchnią regionalną podawane zwyczajowo podczas wszystkich rejsów Emirates. Z kolei pasażerowie podróżujący do Niemiec klasą ekonomiczną mogą spodziewać się na talerzu kurczaka z sosem grzybowym i kapustą bawarską.

Wyjątkową ofertę z okazji Oktoberfestu wprowadzą także poczekalnie lotniskowe Emirates, w których pasażerowie klas pierwszej i biznes oraz członkowie programu lojalnościowego Emirates Skywards Gold i Platinum mogą zrelaksować się przed lotem. W trakcie festiwalu w poczekalniach oprócz stałego, pełnego menu podawane będą kotleciki mielone Frikadellen, kiełbasa biała z wątróbki z preclami i Obaztą.

We wszystkich klasach linie Emirates serwują kilkudaniowe posiłki przyrządzane przez utytułowanych szefów kuchni. Kuchnię inspirowaną daniami regionalnymi często uzupełniają oferty sezonowe takie jak menu bożonarodzeniowe czy potrawy z okazji Chińskiego Nowego Roku, Diwali czy Id al-Fitr. Oferta przygotowana z okazji Oktoberfestu jest dostępna wyłącznie na trasach do Niemiec i z powrotem.