Linie Air France nagrodzone przez Skytrax

archiwum Air France

Linie Air France otrzymały w rankingu Skyktax dwie nagrody: po raz trzeci z rzędu w kategorii „Najlepsza na świecie usługa restauracyjna w saloniku Klasy Pierwszej” oraz w kategorii „Najlepsze udogodnienia w Klasie Pierwszej”.

Statuetki World Airline Awards przyznawane są przewoźnikom lotniczym na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród podróżnych z całego świata. W tegorocznym plebiscycie wzięło udział ponad 19 mln pasażerów.

Restauracja w poczekalni Klasy Pierwszej (La Première) i menu sygnowane przez szefa kuchni Alaina Ducasse na paryskim lotnisku Charlesa de Gaulle’a zdobyły laury w kategorii „Najlepsza na świecie usługa restauracyjna w saloniku Klasy Pierwszej”. Natomiast zestaw kosmetyków i akcesoriów podróżnych oferowany gościom w kabinie La Première otrzymał wyróżnienie w kategorii „Najlepsze udogodnienia w Klasie Pierwszej”.

Jean-Marc Janaillac, prezes i CEO Air France KLM, powiedział: „Przyznane nagrody są uhonorowaniem wysiłków wszystkich pracowników Grupy zmierzających do stałego doskonalenia naszych usługi w trosce o komfort podróżnych. Nagrody te dedykuję zarówno naszym klientom, jak i całej załodze Air France KLM. “

Salonik biznesowy Air France na paryskim lotnisku Charlesa de Gaulle’a jest światowym wzorcem jakości usług, oferując wyśmienite dania kuchni francuskiej. Restauracja w poczekalni biznesowej serwuje szeroki wybór dań stworzonych przez Alaina Ducasse’a oraz najlepsze wina z piwnic Air France. Klienci mają tu również do dyspozycji bar z dużym wyborem wyśmienitych koktajli.

Ekskluzywna kabina La Première to indywidualny salonik, stworzony dla najbardziej wymagających podróżnych. Każdy z pasażerów otrzymuje od obsługi samolotu skórzaną kosmetyczkę, którą można uznać za egzemplarz kolekcjonerski. Zawiera ona wiele luksusowych kosmetyków, m.in. krem ​​do twarzy, balsam do oczu, krem ​​do rąk i inne przedmioty przydatne w podróży. W trakcie całego lotu pasażerowie mają do dyspozycji także kosmetyki oczyszczające i nawilżające skórę marki Givenchy. Podróżni otrzymują też wykonaną z najlepszej jakości bawełny piżamę, która doskonale dopełnia wyjątkowe wrażenia z pobytu w luksusowym apartamencie La Première linii Air France. Goście otrzymują ją w eleganckiej torebce wraz z innymi akcesoriami do snu, takimi jak kapcie, skarpetki, łyżka i pokrowiec do butów. Dwa razy do roku, AIr France wprowadza nowy model swojego zestawu akcesoriów podróżnych.