Linie Air Astana połączyły Kazachstan z Czarnogórą

fot. archiwum Air Astana

Od 9 czerwca linie Air Astana przewiozły z Nur Sułtan i Ałmaty do Podgoricy ponad tysiąc pasażerów. Od dzisiaj przewoźnik rozpoczyna codzienne rejsy do Czarnogóry.

W poniedziałek na lotnisku w Podgoricy wylądował kolejny Airbus A321 w barwach Air Astana. 95 proc. miejsc było zajętych, a samolot przywitany został salutem wodnym.

Samolot został powitany także przez W dzisiejszym uroczystym wydarzeniu wzięli udział ambasadora Kazachstanu w Republice Chorwacji Barlybayeva Tolezhana oraz dyrektor Departamentu Turystyki Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Czarnogóry Aleksandrę Gardašević Slavujicę.

Richard Ledger, wiceprezes Air Astana ds. marketingu i sprzedaży, powiedział: „Air Astana z przyjemnością uruchamia usługi między Kazachstanem a Czarnogórą, co jest ważnym krokiem w tworzeniu regularnego ruchu turystycznego między tymi dwoma krajami.

Ambasador Barlybayev Tolezhan, dodał: „Czarnogóra jest cennym i korzystnym bezwizowym partnerem Kazachstanu na Bałkanach. Uruchomienie bezpośrednich lotów posłuży do rozwijania dwustronnych więzi w turystyce, biznesie i kulturze między naszymi krajami”

21 czerwca przewoźnik rozpoczął codzienne loty między Czarnogórą a Kazachstanem.

Air Astana wznawia loty na trasie Ałmaty – Tbilisi

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center