Linia TAAG Angola kusi agentów wysokimi prowizjami

fot. archiwum TAAG

Linia lotnicza TAAG Angola oferuje loty do Angoli. Chcąc zdobyć rynek europejski i zachęcić agentów proponuje 6 proc. prowizję.

Angolski przewoźnik to linia z ponad 80-letnią tradycją. W 1938 roku powstała linia lotnicza DTA – Divisão dos Transportes Aéreos de Angola (Angola Aerial Transport Division), która w 1973 roku zmieniła nazwę na TAAG Transportes Aéreos de Angola (Angola Aerial Transports). W tym roku obsługiwała głownie loty krajowe oraz rejsy na Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą. Po uzyskaniu niepodległości przez Angolę w 1975, linia rozpoczęła regularne połączenia do Lizbony.

Obecnie samoloty przewoźnika latają na 31 trasach w tym do trzech miast europejskich. Lizbony, Madrytu i Porto. Dzięki umowom code share oferuje swoim pasażerom połączenia z Frankfurtem, Londynem, Amsterdamem, Brukselą i Paryżem.

Linia dysponuje 12 samolotami Boeing 737 i Boeing 777, a także 6 nowymi Airbusów A220. W drugiej połowie 2023 roku TAAG planuje wzmocnienie floty sześcioma Airbusami A220.

Firma APG Poland oferuje taryfy na loty do Angoli przez Lizbonę. Pasażerowie mogą na pokład zabrać bagaż rejestrowany (2×32 kg w klasie ekonomicznej i biznes, 3×32 w klasie pierwszej) oraz bagaż podręczny (5 kg). Prowizja agencyjna wynosi 6 proc.

Kontakt: [email protected]