Linia lotnicza EVA Air nagrodzona przez SKYTRAX

archiwum EVA Air

SKYTRAX, międzynarodowa agencja ratingowa zajmująca się transportem lotniczym, przyznała EVA Air 5 gwiazdek. Uroczysta ceremonia wręczenia nagrody miała miejsce 15 czerwca 2016 w Tajpej na Tajwanie. Przedstawiciele EVA Air podkreślili rangę nagrody oraz dumę wszystkich pracowników linii z docenienia ich starań.
5 gwiazdek w rankingu SKYTRAX oznacza najwyższy światowy poziom świadczonych przez EVA Air usług. Przy analizie branych było pod uwagę aż 800 różnych aspektów działalności linii. W trakcie audytu poddano ocenie zarówno poziom obsługi naziemnej jak i na pokładzie, zaś audytorzy podróżowali na różnych trasach i obserwowali pracę obsługi na różnych lotniskach.
EVA Air jest dziewiątą linią lotniczą świata, która dołączyła do prestiżowej grupy przewoźników nagrodzonych 5 gwiazdkami w rankingu SKYTRAX.
Oprócz EVA Air 5 gwiazdek w rankingu otrzymały All Nippon Airways, Asiana Airlines, Cathay Pacific Airways, Garuda Indonesia, Hainan Airlines, Qatar Airways oraz Singapore Airlines.
SKYTRAX objął ratingiem EVA Air w 2008 od razu przyznając linii 4 gwiazdki. W 2015 EVA Air była wśród zaledwie 37 linii lotniczych świata, które cieszyły się 4 gwiazdkami w ratingu SKYTRAX. SKYTRAX ocenia linie w pięciu kategoriach, przyznając od 1 do 5 gwiazdek. Przyznana ocena określa standard linii lotniczej i jest uznawana na całym świecie. Należy wspomnieć, że SKYTRAX umieścił EVA Air wśród „10 Najlepszych Linii Lotniczych Świata” oraz w 2015 przyznał pierwsze miejsce za najbardziej czyste kabiny pasażerskie.
Eva Air działa od 1989 jako pierwsza prywatna linia lotnicza na Tajwanie. Linia jest członkiem Star Alliance.