Lotnisko we Wrocławiu – marzec lepszy o prawie 18 proc.

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Lotnisko we wrocławiu obsłużyło w marcu prawie 200 tysięcy pasażerów, o 17,6 proc. więcej niż w marcu 2016 roku.

W pierwszym kwartale tego roku z usług portu lotniczego skorzystało ponad pół miliona pasażerów.

W marcu więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych – sieciowych oraz niskokosztowych. Sukces odniosły także połączenia czarterowe. W sumie z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 197,5 tys. osób. To o około 30 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem.
Tegoroczny marzec przyniósł wyraźny wzrost popularności tanich lotów międzynarodowych. Z połączeń realizowanych przez linie Ryanair i Wizz Air skorzystało w tym czasie o 13 proc. pasażerów więcej niż tym samym okresie ubiegłego roku.

Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: “U progu wiosny większe zainteresowanie widać było w przypadku połączeń do krajów południowych, m.in. Hiszpanii i Włoch. Liczba pasażerów na tych kierunkach wzrosła o 33,4 proc., głównie dzięki temu, że w zimowym rozkładzie lotów pojawiły się połączenia do Madrytu i na Maltę.”

Wzrost popularności kierunków południowych jest widoczny również w rekordowych wypełnieniach samolotów, szczególnie w przypadku lotów na Teneryfę (95 proc.), do Madrytu (94 proc.), Malagi (94,6 proc.) oraz do Barcelony (93,2 proc.) i na Maltę (90,7 proc.).
W marcu więcej pasażerów podróżowało również do Wielkiej Brytanii. Tutaj wypełnienie samolotów wynosiło średnio ponad 90 proc..

Jarosław Sztucki dodał: “Cały czas rośnie także popularność lotów krajowych. W ubiegłym miesiącu skorzystało z nich ponad 48 tys. pasażerów, czyli więcej o prawie 12 tys. osób. Oznacza to wzrost o 32,6 proc..
Aż o 77 proc. więcej pasażerów zdecydowało się na podróż tanimi liniami do Warszawy.”

W marcu więcej pasażerów skorzystało również z sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym okresie podróżnych było prawie 31 tys., czyli o ponad 13,3 proc. więcej niż rok temu. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu, gdzie wzrost osiągnął aż 54,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dużo większą popularnością cieszyło się również połączenie z Frankfurtem. Tu liczba pasażerów wzrosła o 17,8 proc..

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku aż o 35,1 proc. wzrosła liczba pasażerów podróżujących na liniach krajowych. Natomiast o 9,2 proc. więcej osób korzystało z sieciowych lotów do największych europejskich hubów przesiadkowych. Z kolei liczba podróżnych korzystających z zagranicznych połączeń niskokosztowych wzrosła o 14,3 proc.. Podczas całego kwartału aż o 67,8 proc. zwiększyła się popularność lotów czarterowych.

Jarosław Sztucki skomentował: “W najbliższym czasie prognozujemy dalszy wzrost liczby pasażerów korzystających z usług naszego lotniska. Z pewnością wpłynie na to rekordowa letnia siatka połączeń, w której do wyboru jest blisko 70 kierunków. Wśród nich znalazły się interesujące nowości m.in. Lizbona, Majorka, Lwów, Reykjavik oraz Tel Awiw.”