Lotnisko we Wrocławiu – marzec lepszy o prawie 18 proc.
Lotnisko we wrocławiu obsłużyło w marcu prawie 200 tysięcy pasażerów, o 17,6 proc. więcej niż w marcu 2016 roku.
W pierwszym kwartale tego roku z usług portu lotniczego skorzystało ponad pół miliona pasażerów.
W marcu więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych – sieciowych oraz niskokosztowych. Sukces odniosły także połączenia czarterowe. W sumie z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 197,5 tys. osób. To o około 30 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem.
Tegoroczny marzec przyniósł wyraźny wzrost popularności tanich lotów międzynarodowych. Z połączeń realizowanych przez linie Ryanair i Wizz Air skorzystało w tym czasie o 13 proc. pasażerów więcej niż tym samym okresie ubiegłego roku.
Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: “U progu wiosny większe zainteresowanie widać było w przypadku połączeń do krajów południowych, m.in. Hiszpanii i Włoch. Liczba pasażerów na tych kierunkach wzrosła o 33,4 proc., głównie dzięki temu, że w zimowym rozkładzie lotów pojawiły się połączenia do Madrytu i na Maltę.”
Wzrost popularności kierunków południowych jest widoczny również w rekordowych wypełnieniach samolotów, szczególnie w przypadku lotów na Teneryfę (95 proc.), do Madrytu (94 proc.), Malagi (94,6 proc.) oraz do Barcelony (93,2 proc.) i na Maltę (90,7 proc.).
W marcu więcej pasażerów podróżowało również do Wielkiej Brytanii. Tutaj wypełnienie samolotów wynosiło średnio ponad 90 proc..
Jarosław Sztucki dodał: “Cały czas rośnie także popularność lotów krajowych. W ubiegłym miesiącu skorzystało z nich ponad 48 tys. pasażerów, czyli więcej o prawie 12 tys. osób. Oznacza to wzrost o 32,6 proc..
Aż o 77 proc. więcej pasażerów zdecydowało się na podróż tanimi liniami do Warszawy.”
W marcu więcej pasażerów skorzystało również z sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym okresie podróżnych było prawie 31 tys., czyli o ponad 13,3 proc. więcej niż rok temu. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu, gdzie wzrost osiągnął aż 54,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dużo większą popularnością cieszyło się również połączenie z Frankfurtem. Tu liczba pasażerów wzrosła o 17,8 proc..
W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku aż o 35,1 proc. wzrosła liczba pasażerów podróżujących na liniach krajowych. Natomiast o 9,2 proc. więcej osób korzystało z sieciowych lotów do największych europejskich hubów przesiadkowych. Z kolei liczba podróżnych korzystających z zagranicznych połączeń niskokosztowych wzrosła o 14,3 proc.. Podczas całego kwartału aż o 67,8 proc. zwiększyła się popularność lotów czarterowych.
Jarosław Sztucki skomentował: “W najbliższym czasie prognozujemy dalszy wzrost liczby pasażerów korzystających z usług naszego lotniska. Z pewnością wpłynie na to rekordowa letnia siatka połączeń, w której do wyboru jest blisko 70 kierunków. Wśród nich znalazły się interesujące nowości m.in. Lizbona, Majorka, Lwów, Reykjavik oraz Tel Awiw.”
POWIĄZANE WPISY
18 czerwca 2025
Sąd skazał pasażera za incydent na pokładzie Ryanaira. „Bezpieczeństwo jest priorytetem”
Ryanair przyjął decyzję krakowskiego sądu o skazaniu niezdyscyplinowanego pasażera, który…
0 Komentarzy2 Minuty
18 czerwca 2025
Saloniki z Warszawy codziennie i przez cały rok. Nowy kierunek w siatce LOT
Od 17 czerwca 2025 roku podróż z Warszawy do serca północnej Grecji stała się jeszcze…
0 Komentarzy3 Minuty
17 czerwca 2025
Polskie Linie Lotnicze LOT modernizują flotę regionalną. Wybór padł na Airbusa A220
Podczas jednego z najważniejszych wydarzeń lotniczych 2025 roku – targów „Paris Air Show”…
0 Komentarzy4 Minuty
16 czerwca 2025
Nowy kierunek z lotniska Warszawa-Radom. Loty do Barcelony od 14 czerwca
14 czerwca 2025 z Lotniska Warszawa-Radom wystartował pierwszy rejs PLL LOT do Barcelony.…
0 Komentarzy2 Minuty
16 czerwca 2025
Zmiany w trasach lotów Wizz Air. Możliwe opóźnienia i międzylądowania
W związku z eskalacją napięć na Bliskim Wschodzie oraz zamknięciem części przestrzeni…
0 Komentarzy1 Minuty
13 czerwca 2025
Lotnisko Chopina: ponad 2 mln pasażerów w maju
Lotnisko Chopina w Warszawie w maju 2025 po raz pierwszy obsłużono ponad 2 mln pasażerów.…
0 Komentarzy3 Minuty
12 czerwca 2025
Rekordowy maj w Rzeszowie. Wzrost pasażerów o ponad 22 proc.
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów odnotował najlepszy maj w swojej…
0 Komentarzy2 Minuty
12 czerwca 2025
Air France-KLM i Riyadh Air połączą siły
Grupa Air France-KLM oraz nowy narodowy przewoźnik Arabii Saudyjskiej, Riyadh Air,…
0 Komentarzy2 Minuty
10 czerwca 2025
Flying Blue świętuje 20-lecie
Flying Blue, program lojalnościowy stworzony przez linie lotnicze Air France i KLM,…
0 Komentarzy1 Minuty