Lepszy catering w airberlin

archiwum airberlin

Podczas lotów trwających więcej niż 90 minut, niemiecki przewoźnik oferujący serwis w pełnym zakresie poszerzy wkrótce swoją ofertę, w której skład wchodzą obecnie dania gourmet dostarczane przez restaurację Sansibar na wyspie Sylt oraz bezpłatne przekąski, o różne słodkie i słone przekąski.

Airberlin chce na pokładach swoich samolotów oferować m.in. chrupiącą sałatkę; kanapkę klubową, składająca się z chleba wieloziarnistego, plastrów piersi kurczaka, bekonu z indyka, jajka, majonezu oraz pomidora. Wegetarianom linia lotnicza oferuje od zaraz długą bułkę Laugenstange z serem Ementaler, twarożkiem ze szczypiorkiem oraz sałatką. Każda kanapka kosztować będzie 5 euro. Nowością są również muffiny czekoladowe i jagodowe w cenie 2 euro za sztukę. Po raz pierwszy airberlin oferuje również müsli, w cenie 3 euro za porcję.

Thomas Ney, szef Guest Experience w airberlin powiedział: „W godzinach wieczornych nasi goście pokładowi mogą oczekiwać oferty specjalnej. Podczas lotów do Niemiec, po godz. 19 wprowadzamy Happy Hour – wszystkie przekąski tańsze są wówczas o 1 euro, a kupując dania gourmet pochodzące z restauracji Sansibar na wyspie Sylt, nasi goście oszczędzą nawet 2 euro za danie. Pragniemy, aby czas spędzony przez naszych gości na pokładzie był dla nich przyjemnością. Szczególnie osoby podróżujące w celach służbowych wykorzystują czas spędzony w samolocie na krótki odpoczynek. Korzystając z naszej oferty, każdy z gości może spokojnie zjeść małą przekąskę lub ciepły posiłek. Oczywiście utrzymujemy nadal naszą darmową ofertę, która obejmuje gorące i zimne napoje, a także słodkie lub słone przekąski.”

Najbardziej popularnym daniem gourmet oferowanym na pokładzie była i jest kiełbaska w sosie curry, sprzedawana w liczbie ok. 150 tys. porcji rocznie. Najwyższe trzy pozycje wśród napojów bezalkoholowych zajmują woda mineralna, Coca-Cola oraz sok pomarańczowy. Zaraz za nimi plasuje się klasyczny sok pomidorowy serwowany przez airberlin w ilości około 670 tys. litrów rocznie. Pierwsze miejsce wśród napojów alkoholowych w klasie ekonomicznej zajmuje piwo, a kolejne miejsca – wino musujące oraz białe.