Leo Express – komfortowe autobusy i połączenie ze Lwowem

archiwum Leo Express

Leo Express wprowadza nowe autobusy w Polsce, które zapewnią pasażerom jeszcze bardziej komfortową podróż. Zostaną wprowadzone także zmiany rozkładu jazdy autobusów między Krakowem a Lwowem na Ukrainie.

Codziennie będą to dwa połączenia. Jedno połączenie pozostanie na aktualnej trasie Lwów – Ostrawa, a drugie będzie kursować pomiędzy Krakowem i Lwowem. Będzie ono dowoziło pasażerów do kursującego codziennie pociągu Kraków – Praga /od 28 czerwca/.

Peter Köhler, dyrektor generalny Leo Express, powiedział: „To kolejny krok do bezpośredniego połączenia Polski i Ukrainy. Uruchomienie takiego połączenia kolejowego planujemy w przyszłości.”

Od 1 czerwca Leo Express wydłuża również połączenie minibusowe między Ostrawą a lotniskiem w Katowicach.

Wybrane kursy z katowickiego lotniska pojadą dalej do Krakowa przez Oświęcim – Muzeum Auschwitz, park rozrywki Energylandia w Zatorze i lotnisko w Krakowie. Rozkład jazdy jest dostosowany do rozkład lotów w Katowicach oraz godziny otwarcia parku rozrywki Energylandia i muzeum w byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz. Dodatkowo poranny kurs zatrzyma się również na lotnisku w Krakowie.

Juraj Andrejka, dyrektor Leo Express w Polsce, dodał: „Nasze połączenie minibusem dzięki porannemu przyjazdowi i wieczornemu wyjazdowi, jest idealne na jednodniowe rodzinne wycieczki do Krakowa lub do parku rozrywki. Podróżowanie z nami jest także bardziej przyjazne dla środowiska niż jazda samochodem.”

Zmiany przeprowadzono również na minibusowej linii z Krakowa do Koszyc.

W wybrane dni minibusy zatrzymują się na lotnisku w Koszycach. Połączenie to jest skomunikowane z rozkładem lotów Turkish Airlines do Stambułu. Od 1 lipca pasażerowie będą mogli odwiedzić Grand Bari Tokaj – nowo otwartą winnicę, która znajduje się około godziny jazdy od Koszyc. Klienci Leo Express będą mieli okazję dostać się do dwóch winiarni, gdzie mogą uzyskać specjalne pakiety usług ze zniżkami.