Łeba promowała się w Szczyrku

Michał Sałata

Od 22 do 27 stycznia pracownicy Centrum Informacji Turystycznej z Łeby wraz z przedstawicielem LOT „Łeba – Błękitna Kraina” zorganizowali w Szczyrku po raz kolejny akcję promocyjną Łeby pn. Winter Tour 2018.

Tradycyjnie stoisko promocyjne miasta Łeby stanęło w Szczyrku w trzech lokalizacjach. Przez pierwsze cztery dni przed Szczyrkowskim Ośrodkiem Narciarskim a w kolejnych w centrum miasta oraz przy Kolei Linowej na „Skrzyczne”. Na stoisku Łeby rozdawano ulotki i broszury informacyjne, łebskie gadżety częstowano śledzikiem po łebsku. Wyjazdy promocyjne w okresie zimowy odbywają się już od wielu lat w ramach projektu „Morze, Góry i Mazury” polegającym na wzajemnej współpracy na wielu płaszczyznach, w tym wzajemnej promocji.

Julia Tomicka, podinspektor ds. turystyki i Promocji Miasta Łeby, powiedziała: „Ponownie odwiedziliśmy nasze górskie miasto partnerskie. Padający intensywnie śnieg na stokach narciarskich zapewnił nam wielu zainteresowanych wakacyjną ofertą naszego miasta. Cieszy fakt, że Łeba jest dobrze znana i postrzegana pozytywnie przez turystów.”

Przed łebskim namiotem najmłodsi mogli pobawić się na specjalnie przygotowanej „plaży” z prawdziwym piaskiem znad morza. Wśród osób, które odpowiedziały poprawnie na pytania zawarte w ankiecie wylosowano darmowe voucher’y na pobyty weekendowe w Łebie oraz darmowe bilety wstępu do atrakcji, które zostały ufundowane przez przedstawicieli branży turystycznej w Łebie. Pytania były ściśle związane z nadmorskim kurortem jak i Słowińskim Parkiem Narodowym.

Michał Sałata, asystent burmistrza Miasta Łeby ds. kultury i sportu, dodał: „Zimowa aura w górach w pełni! Nasz namiot promocyjny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Pytania dotyczyły głównie bazy noclegowej oraz atrakcji turystycznych w Łebie i jej bliskim sąsiedztwie. Spotkaliśmy się naprawdę z wielką sympatią i życzliwością.”