Łeba promowała się górach

archiwum CIT Łeba

W dniach od 17 do 21 lutego pracownicy Centrum Informacji Turystycznej z Łeby i Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba – Błękitna Kraina” zorganizowali już po raz kolejny akcję promocyjną miasta Łeby pn. Winter Tour 2017. Tym razem stoisko promocyjne miasta Łeby stanęło w Szczyrku. Przed Ośrodkiem Narciarskim „Czyrna” oraz w Wiśle przed Ośrodkiem Narciarskim „Klepki – Malinka” można było otrzymać ulotki i broszury informacyjne, łebskie gadżety czy spróbować śledzika po łebsku przyrządzonego według specjalnej receptury Zakładu Przetwórstwa Rybnego ASAR z Łeby. Wyjazdy promocyjne w okresie zimowy odbywają się już od wielu lat w ramach projektu „Morze, Góry i Mazury” polegającym na wzajemnej współpracy na wielu płaszczyznach, w tym wzajemnej promocji.

Julia Tomicka, podinspektor ds. turystyki i promocji Miasta Łeby, powiedziała: “W tym roku postawiliśmy na promocję w Szczyrku i Wiśle. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż padający intensywnie śnieg na stokach narciarskich zapewnił nam wielu zainteresowanych wakacyjną ofertą naszego miasta. Cieszy fakt, że Łeba jest dobrze znana i postrzegana pozytywnie przez turystów.”

W Szczyrku i Wiśle przed namiotem najmłodsi mogli pobawić się na specjalnie przygotowanej „plaży” z prawdziwym łebskim piaskiem. Wśród osób, które odpowiedziały poprawnie na pytania zawarte w ankiecie wylosowano darmowe voucher’y na pobyty weekendowe w Łebie oraz darmowe bilety wstępu do atrakcji, które zostały ufundowane przez przedstawicieli branży turystycznej w Łebie. Pytania były ściśle związane z nadmorskim kurortem jak i Słowińskim Parkiem Narodowym.

Michał Sałata, asystent burmistrza Łeby ds. kultury i sportu, dodał: “Zimowa aura w górach w pełni! Nasz namiot promocyjny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Pytania dotyczyły głównie bazy noclegowej oraz atrakcji turystycznych w Łebie i jej sąsiedztwie. Spotkaliśmy się naprawdę z wielką sympatią i życzliwością.”

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych nie tylko w czasie ferii zimowych ale również poza nimi Łebianie rozdali dzieciom odblaski na rękę. Ponadto rozdano kolorowanki oraz książeczki pełne kolorowych zgadywanek i rebusów. Dużą niespodzianką była wizyta przedszkolaków z Przedszkola Narciarskiego „Rudolf” z Wisły.

Przemysław Rychter, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba – Błękitna Kraina”, podkreslił: “Nasza akcja ma na celu przede wszystkim zachęcenie turystów przebywających w górach do odwiedzenia morza, które jest piękne także poza sezonem letnim. Dziękujemy wszystkim osobom, instytucją, stowarzyszeniom oraz mieszkańcom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizację tej akcji.”