Lavazza będzie królować na pokładach Alitalii

archiwum Alitalii

Włoskie linie lotnicze podpisały trzyletnią umowę o współpracy z Lavazzą, światowej sławy producentem włoskiej kawy. W ramach porozumienia, pasażerowie podróżujący na 147 połączeniach lotniczych Alitalii będą mogli wybierać kawy z bogatej oferty Lavazzy.

Na potrzeby włoskiej linii lotniczej Lavazza wyprodukowała najwyższej jakości kawę rozpuszczalną, opartą w 100 proc. na bazie mieszanki ziaren Arabici. Kawa będzie dostępna dla pasażerów wszystkich klas. Pasażerowie lotów długodystansowych w biznes klasie, obok kawy bezkofeinowej i rozpuszczalnej, będą mogli dodatkowo wybrać spośród trzech różnych mieszanek espresso, przygotowanych specjalnie dla Alitalii.

Pierwszą z mieszanek jest iTierra!, zrównoważona kawa wywodząca się z gospodarstw certyfikowanych przez Rainforest Alliance, zapewniająca intensywny smak z wyczuwalną nutą czekolady. Gran Riserva cechuje się bogatym, pełnym aromatem oraz słodkim smakiem, zaś Gran Crema to odpowiednio wyważone, klasyczne, włoskie espresso.

W ramach współpracy między firmami, kawy Lavazza będą ponadto serwowane
w poczekalniach Alitalii na włoskich i międzynarodowych terminalach lotniczych. Samoloty włoskich linii realizują bezpośrednie loty m.in. do dwóch polskich miast – Krakowa i Warszawy.