Łatwiejsze podróżowanie z easyJet

Brytyjska linia lotnicza easyJet rozpoczęła testowanie technologii iBeacons
Strategicznie rozmieszczone sygnalizatory są obecnie testowane na lotniskach w Londynie Luton, Londynie Gatwick oraz na lotnisku Charles de Gaulle w Paryżu.

Wysyłają one pasażerom powiadomienia na telefony w momencie, kiedy zbliżają się oni do kluczowych punktów na lotnisku. Wysyłanie powiadomień jest automatycznie aktywowane, kiedy pasażerowie udają się do odprawy lub bramek bezpieczeństwa i przypomina o przygotowaniu karty pokładowej i paszportu.

Peter Duffy, dyrektor handlowy easyJet powiedział: „To kolejny przykład wprowadzania przez easyJet innowacyjnych rozwiązań, które mają za zadanie ułatwić podróżowanie pasażerom w całej Europie. Jesteśmy pierwszą linią lotnicza badającą technologię iBeacons, dzięki której możemy przyspieszyć podróż z lotniska oraz zapewnić wsparcie pasażerom. Dzięki temu latanie z easyJet staje się jeszcze łatwiejsze. Testujemy technologię iBeacons na naszych trzech najbardziej ruchliwych lotniskach i jeśli będzie cieszyła się popularnością, to wprowadzimy ją w całej Europie. Klienci podróżujący przez Londyn Luton, Londyn Gatwick lub lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu, którzy posiadają telefony iPhone i aplikację easyJet już teraz mogą skorzystać z nowej technologii i skorzystać z podpowiedzi wysyłanych przez nasze testowe nadajniki.”

Sygnalizatory Beacon to małe bezprzewodowe urządzenia działające w technologii Bluetooth, które przesyłają informacje do aplikacji easyJet zainstalowanej na telefonie. Aplikacja wykorzystuje sygnał Bluetooth aby oszacować bliskość telefonu od sygnalizatora i umożliwia w ten sposób dostarczenie odpowiedniego komunikatu w odpowiednim czasie.