Łatwiej z komórką w samolotach easyJet

Pasażerowie podróżujący na pokładach samolotów easyJet będą mogli korzystać z przenośnych urządzeń elektronicznych takich jak laptopy, odtwarzacze DVD, tablety i telefony komórkowe nawet w trakcie lotu. Warunkiem jest działanie tych urządzeń w trybie samolotowym.

Zmiany wprowadzane przez easyJet są związane ze złagodzeniem przepisów Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Peter Duffy, dyrektor marketingu easyJet powiedział: „Jesteśmy świadomi, że możliwość korzystania z urządzeń mobilnych to ważny element podróży. Dlatego cieszymy się, że możemy zmienić przepisy i pozwolić na korzystanie z urządzeń elektronicznych w trybie samolotowym przez cały czas trwania lotu.”

Linia easyJet złożyła szczegółowy wniosek dotyczący bezpieczeństwa wprowadzanych zmian do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAA), który następnie został zaakceptowany, jako zgodny z obowiązującymi przepisami. Dzięki temu, pasażerowie easyJet będą mogli oglądać filmy, czytać e-booki i używać komputera bez konieczności wyłączania tych urządzeń na czas startu i lądowania samolotu.
Zmiany zostają wprowadzone zaledwie parę miesięcy po tym, jak easyJet aktywował mobilne karty pokładowe na ponad 85 proc. obsługiwanych portów lotniczych. Aplikacja została pobrana przez ponad 8 milionów użytkowników.