La Compagne – linia all biznes planuje nowe loty do USA rewelacyjnym A321LR

 

Nowe połączenia biznes class only  z USA pojawią się już jesienią. Czy jest szansa, że wkrótce pojawią się bliżej polskich granic?

Francuska linia lotnicza oferująca przeloty w konfiguracji biznes class only planuje dalszą ekspansje. Czy jest to sygnał na powrót podróży służbowych przez duże S. Z pewnością nowy koncept z wykorzystaniem samolotów A321RL jest bardzo ciekawy, czy ma szansę zawitać blisko Polski?

La Compagne wznawia loty z Francji planuje ofertę do Włoch i Izraela

La Compagne oferująca swoje biznesowe loty między Francją a Stanami Zjednoczonymi szykuje się do mocnego rozszerzenia swojej oferty. Do oferowanych do tej pory połączeń z Nicei i Paryża dołączą kolejne. Wybór padł na dwa istotne biznesowe centra, tj. Mediolan i Tel. Aviv. Uruchomienie tych połączeń planowane jest na jesień tego roku.

Wciąż jest to jednak zależne od sytuacji epidemicznej. Linia jednak już teraz rozpoczęła przygotowania do tych operacji.

Airbus A321LR to nowa jakość w przewozach transatlantyckich

O możliwości latania A321LR na rejsach atlantyckich mówiło się już dawno, teraz te zapowiedzi zaczynają być realizowane przez kolejnych przewoźników. Ten nowoczesny samolot o doskonałym zasięgu pozwala bez trudu dolecieć ze wschodniego wybrzeża USA, aż do Polski. Na jego wszechstronność i niższe koszty liczy też francuski przewoźnik.

To właśnie niższy koszt operacji samolotami wąskokadłubowymi ma pozwolić zaoferować bardzo atrakcyjne jak na biznes class ceny. Firma chwali się cenami zaczynającymi się od 1700 dolarów za bilety z USA do Francji, podróż do Tel Avivu ma kosztować 2000 USD. Ceny rzeczywiście odbiegają istotnie od standardowej oferty biznes class na rejsach atlantyckich. Z pewnością produkt nie jest też tej samej klasy, jednak samolot skonfigurowany na 76 miejsc, w układzie 2 +2 zapewnia bardziej, niż wystarczający komfort.

Produkt A321LR La Compagne może zyskać tak jak private jety

Nie można wykluczyć, iż produkt biznes class smart może być podobnie jak private jety beneficjentem pro ekologicznego podejścia. Można bowiem założyć, iż ilość podróży służbowych będzie globalnie spadać, ograniczając się do podróży pracowników wysokiego szczebla. W takim układzie firmy wciąż będą mogły argumentować, iż per saldo zmniejsza emisje śladu węglowego i są bardziej ekologiczne, niż kiedyś.

Private jety zmiotą lotnicze podróże służbowe niższej kadry – to wyzwanie dla linii

Nie jest to dobra wiadomość dla linii sieciowych wyspecjalizowanych w ruchu służbowym, może on, bowiem już nigdy nie powrócić do wcześniejszego natężenia.

Bez agentów ani rusz – La Compagne współpracuje z Discover the World

Produkt biznes class jest szalenie trudno sprzedać bez pośrednictwa agentów /biur podróży. Właściwie jest to niemożliwe. Właśnie, dlatego Francuzi ogłosili nawiązanie współpracy z Discover the World, który ma ich reprezentować na rynku amerykańskim i włoskim. Zadaniem tego globalnego GSA będzie właśnie docieranie do agentów z ofertą francuskiej linii.

Odpowiedni wypracowany know-how i narzędzia do komunikacji z branża są tu kluczem do sukcesu. Produkt La Compagne może też dobrze się sprzedać u agentów/ tour operatorów wyspecjalizowanych w produkcie luxury. Skoro nawet w Polsce przeżywamy obecnie boom w tego typu agencjach to trudno domniemać, iż tego rodzaju rynek jest słabszy w Izraelu czy Italii. Także w tym przypadku, by dotrzeć do agentów potrzebny jest lokalny przedstawiciel.

Czy produkt La Compagne może dotrzeć do Polski?

Spodziewać się należy raczej Berlina. Na ten moment trudno liczyć, iż linie typu La Compagne przylecą do Polski, można założyć, iż ich samolot nie doleci dalej, niż do Poznania czy Szczecina. Choć w dalekiej przyszłości można sobie wyobrazić operacje na CPK wersji XL. W rozsądnej przyszłości tego typu oferta najbliżej Polski pojawi się  raczej w Berlinie czy Pradze.

Szczególnie to pierwsze miasto może liczyć na istotny wzrost ruchu służbowego z USA wraz z kolejnymi inwestycjami amerykański, które planuje m.in. TESLA. Już loty do Berlina byłyby ciekawym produktem dla zachodniej Polski. Zobaczymy, czy Francuzi pokuszą się o tego typu ofertę.

Z pewnością samoloty takie jak A321LR także w większej wersji X mogą namieszać na rynku przewozów między USA i Europą. Do takiej rewolucji szykuje się m.in. Jet Blue, ta linia podobnie jak La Compagne wybrała Discover the World na reprezentanta handlowego w tym przypadku w Anglii.