Kto i dlaczego wynajmuje wakacyjne apartamenty?

AG

Z najnowszego raportu przygotowanego przez HomeToGo.pl wynika, że turyści z Polski i zagranicy mają odmienne preferencje. 22,5 proc. Polaków planując wyjazd, zwraca dużą uwagę na to, czy w danym obiekcie znajduje się basen.

Daria Matusik, PR Manager HomeToGo w Polsce, powiedziała: “Wraz z wprowadzeniem nowego filtru wyszukiwania „dla rodziny”, który selekcjonuje obiekty przyjazne dla rodzin z dziećmi, zauważyliśmy duże zainteresowanie tą opcją wśród polskich użytkowników. Z drugiej jednak strony turyści zagraniczni za najważniejsze udogodnienie uznają możliwość wyjazdu z pupilem i dostęp do Internetu, a filtr wyszukiwania „dla rodziny” nie znalazł się nawet w dziesięciu najczęściej wybieranych. Poprzez przeprowadzone badanie chcieliśmy pokazać czym różnią się polscy od zagranicznych urlopowiczów w odniesieniu do wyboru poszczególnych udogodnień w miejscach zakwaterowania.”

Polacy chcą basenów
Badanie HomeToGo.pl potwierdza, że aż 22,5 proc. Polaków planując wyjazd, zwraca dużą uwagę na to, czy w danym obiekcie znajduje się basen. Dla 16,6 proc. ważne jest, żeby dom lub apartament był przystosowany do rodzin z dziećmi, a co dziesiąta osoba oczekuje, że w kwaterze będzie znajdować się telewizor. Nieco mniej osób (9,4 proc.) chciałoby mieć możliwość spędzenia wakacji ze swoim pupilem. Niemniej istotne okazały się być także możliwość skorzystania z sauny (9,1 proc.) oraz dostęp do Internetu (8, proc.%). Pomimo tego, że 6,3 proc. użytkowników szuka zakwaterowania z własną kuchnią, dostępność zmywarki, a także pralki istotna jest już tylko dla niespełna co pięćdziesiątej osoby.

Zagraniczni turyści – najważniejsze są zwierzęta
Przeprowadzone badanie wyraźnie pokazuje, że zagraniczni turyści przyjeżdżający na wakacje do Polski mają inne wymagania. Co piąty obcokrajowiec szuka obiektów, w których dozwolone jest trzymanie zwierząt domowych. Innym ważnym udogodnieniem dla osób przyjeżdżających z zagranicy jest fakt, czy w danym apartamencie można korzystać z Internetu. W porównaniu do Polaków prawie dwa razy mniej zagranicznych turystów zwraca uwagę na to, czy podczas pobytu w danym miejscu zakwaterowania można korzystać z basenu (12 proc.). Wakacji bez telewizji nie wyobraża sobie 7,5 proc. obcokrajowców. Również 7,5 proc. z nich zależy na własnym tarasie, ale już tylko 4 proc. osób na dostępie do sauny lub kuchni w swoim apartamencie.

Badanie opiera się na danych z porównywarki HomeToGo.pl zebranych na podstawie aktywności użytkowników korzystających z tej platformy. Wyniki przedstawiają różnice pomiędzy dziesięcioma najczęściej używanymi filtrami wyszukiwania, które wybierali polscy i zagraniczni użytkownicy szukający zakwaterowania w Polsce.