Kreskówkowy biznes w turystyce

archiwum Turner International

Oceanic Group, firma specjalizująca się w rejsach turystycznych w regionie Azji i Pacyfiku, nawiązała współpracę z Turnerem, medialnym gigantem stojącym za Cartoon Network. Wspólnie oferują rejsy w towarzystwie bohaterów kreskówek – statkiem Cartoon Network Wave.

Cartoon Network Wave wypłynie w swój dziewiczy rejs z portu w Singapurze pod koniec tego roku. Jedenastopokładowy, mogący pomieścić aż dwa tysiące gości statek będzie prawdziwym rajem dla fanów kreskówek. Pasażerowie będą mogli dołączyć do bohaterów swoich ulubionych seriali Cartoon Network. 

W rejs bajkowym statkiem

Cartoon Network „patronuje” już wielu restauracjom, parkom rozrywki, parkom wodnym, a nawet samolotom i pociągom. To jednak jego debiut w dziedzinie rejsów wycieczkowych. Na pokładzie będzie dostępnych wiele atrakcji inspirowanych najpopularniejszymi serialami stacji, takimi jak „Pora na przygodę”, „Ben 10”, „Atomówki” czy „Między nami, misiami”. Cartoon Network Wave zostanie zadokowany w Singapore Cruise Centre, skąd wypłynie do trzynastu popularnych lokacji w regionie Azji i Pacyfiku, takich jak Malezja, Tajlandia, Chiny, Tajwan, Korea Południowa, Australia i Japonia. Terminarz rejsów zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych miesięcy. 

Morski dom dla animowanych postaci

„Turner zawsze poszukuje nowych sposobów na „ożywienie” naszych bohaterów. Cartoon Network Wave będzie ich domem na morzu. Statek daje nam możliwość zaoferowania fanom zupełnie nowego, unikalnego rodzaju atrakcji. Bardzo cieszy nas to, że wspólnie z Oceanic Group robimy coś po raz pierwszy w historii” – mówi Ricky Ow, prezes Turner Asia Pacific

Wkrótce zostaną uruchomione oficjalne kanały Cartoon Network Wave na Facebooku i Instagramie, gdzie będzie można śledzić najnowsze informacje o rejsie. 

Turner International odpowiada za takie czołowe marki jak CNN, TNT, Cartoon Network i TCM, jak również inne kanały oraz działalność nadawcy w Ameryce Łacińskiej, Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce i regionie Azji i Pacyfiku. Współpracuje komercyjnie z różnymi partnerami przy przedsięwzięciach z dziedziny mediów; działa w porozumieniu z Warner Bros. i HBO, by zwiększyć globalny zasięg Time Warner. Turner odpowiada za 40 marek telewizyjnych nadawanych jako 175 kanałów, w 33 językach w ponad 200 krajach. Turner International jest spółką zależną Turner, części koncernu Time Warner.