Krakowskie lotnisko z nowym przewoźnikiem. Sun d’Or poleci do Tel Awiwu

Sun d’Or International Airlines to czarterowy przewoźnik lotniczy z Izraela, który realizuje również rejsy regularne w ramach siatki połączeń El Al. Do Tel Awiwu z Krakowa będzie można polecieć od 1 grudnia dwa razy w tygodniu.

Sun d’Or International Airlines od 1 grudnia będzie realizował do Tel Awiwu z Krakowa. Inne połączenia z Tel Awiwem oferować będą także PLL LOT, Ryanair, Wizzair. Łącznie z nowym przewoźnikiem będzie to 14 połączeń tygodniowo.

„Tel Awiw – słynna metropolia w siatce połączeń Kraków Airport – jest potwierdzeniem, że Kraków i Małopolska są niezwykle atrakcyjnym regionem dla linii lotniczych z całego świata” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Turyści z Izraela przybywają do naszego miasta w poszukiwaniu historycznych miejsc bliskich ich sercu, Polacy z kolei zachwycają się Tel Awiwem jako nowoczesnym i tętniącym życiem miastem, słynnym z pięknych plaż, centrum rozrywki, ale także klimatycznych zaułków, uliczek i portu starej Jaffy” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Kraków Airport: 913,2 tys. pasażerów w sierpniu. To więcej o 17 proc. niż rok temu