Kraków z nagrodą „The Best European City Trip 2015”

AG

Po raz drugi z rzędu portal internetowy Zoover przyznał nagrodę Zoover Award „The Best European City Trip 2015″ Karkowowi. Polskie miasto, e średnim wynikiem 8.8 pokonało Sewillę i Wenecję.

Wręczenie nagrody nastąpiło podczas tegorocznych targów turystycznych Vakantiebeurs w Utrechcie. Zoover to jeden z największych portali turystycznych w Europie, w którym urlopowicze oceniają różnego rodzaju obiekty noclegowe, destynacje i atrakcje turystyczne. Portal jest jedną z wiodących, bezpłatnych i niezależnych platform dyskusyjnych dla podróżników. To kolejna nagroda dla Krakowa w Holandii w ostatnim czasie. Trzy tygodnie temu redakcja branżowego magazynu M!CE&Travel przyznała stolicy Małopolski MICE Trend Award 2014.

Jako najlepszy kierunek roku 2015 wybrana została Austria, na podium znalazły się także Francja i Włochy.
Statuetkę dla Krakowa odebrali podczas targów przedstawiciele Ambasady RP w Hadze oraz Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie.
Piotr Perczyński, szef sekcji politycznej i ekonomicznej Ambasady RP w Hadze powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że turyści wystawili na portalu Zoover tak wysokie oceny, zwłaszcza, że Kraków konkurował z tak wspaniałymi miastami Europy.”

Dominika Szulc dyrektor ośrodków POT w Amsterdamie i Brukseli, dodała: „Nagroda jest tym bardziej cenna, gdyż jest konsekwencją decyzji użytkowników portalu i kryteria były niezwykle klarowne.”

Z kolei Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, przyznała: „Nagroda dla miasta to także efekt konsekwentnej i systematycznej promocji Krakowa w Holandii.”

Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ośrodka POT w Amsterdamie, podkreślił: „Według badań Małopolskiej Organizacji Turystycznej liczba turystów z Holandii, którzy odwiedzili Kraków w ubiegłym roku podwoiła się osiągając 77 tyś. To bez wątpienia również efekt przyznani nagrody Zoovera rok temu.”