Kraków – powstanie pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection by Hilton

archiwum Hilton

Hilton podpisał z Abriz umowę na modernizację i otwarcie Hotelu Saskiego Kraków, Curio Collection by Hilton.

Nieruchomość zlokalizowana w samym sercu krakowskiego Starego Miasta, w pobliżu Rynku Głównego, zostanie przekształcona w jeden z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Krakowie. Hotel Saski, w którym zatrzymywali się goście odwiedzający Kraków przez niemalże 200 lat, w XIX wieku był częścią najważniejszych wydarzeń w kulturalnej stolicy Polski. Hotel posiada wspaniałą salę koncertową, w której występowali m.in. kompozytorzy Ferenc Liszt i Johannes Brahms.

Renowacja pochłonie wiele milionów dolarów, ale hotel z pewnością zachowa swój wyjątkowy charakter i powróci do dawnej świetności.

Po przebudowie i modernizacji, w hotelu dostępnych będzie 113 pokoi, pomieszczenia wspólne i sala koncertowa, którą będzie można wynająć.

Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju, EMEA, Hilton, powiedział: „Curio Collection by Hilton posiada w swoim portfolio wyjątkowe hotele i kurorty, wyselekcjonowane starannie ze względu na ich nadzwyczajny charakter i historię. Kulturowe znaczenie tego obiektu czyni go doskonałą lokalizacją na pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection, który zapewni luksusowe zakwaterowanie dla ponad 13 milionów turystów odwiedzających co roku Kraków.”

Jan Pilch, prezes Abriz, dodał: „Infrastruktura Krakowa i okolic ciągle się poprawia, a dzięki rekordowej liczbie osób odwiedzających miasto, bez wątpienia jest zapotrzebowanie na hotel tego typu. Jesteśmy dumni, że otworzymy pierwszy w Polsce hotel, będący częścią marki Curio Collection i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli powitać pierwszych gości w 2021 roku”.

Prace rozpoczną się na początku 2019 r. i po modernizacji w Hotelu Saskim Kraków, Curio Collection by Hilton, znajdzie się elegancka restauracja oraz bar. Goście będą mieli do dyspozycji basen, centrum spa i fitness, a podróżujący służbowo – dostęp do centrum biznesowego.

Mark Nogal, dyrektor globalny, Curio Collection by Hilton, skomentował: „Niedawno świętowaliśmy otwarcie naszego 50. hotelu marki Curio Collection, dlatego cieszymy się, że możemy wprowadzić tę markę również do Polski, w ramach ciągłego poszerzania naszej oferty o wyselekcjonowane, wyjątkowe hotele i kurorty na całym świecie. Hotel Saski Kraków to idealny obiekt dla marki Curio, spełniający oczekiwania gości.”

Wszystkie hotele należące do marki Curio Collection należą do programu Hilton Honors, wielokrotnie nagradzanego programu lojalnościowego obejmującego 14 marek światowej klasy hoteli Hilton. Członkowie programu, którzy dokonują rezerwacji bezpośrednio przez dedykowane kanały Hilton mają dostęp do zniżek członkowskich, darmowego Wi-Fi oraz do dodatkowych udogodnień dostępnych dzięki aplikacji mobilnej Hilton Honors.

Hilton działa w Krakowie już od niemal 20 lat, zaś Hotel Saski Kraków będzie piątym hotelem sieci Hilton w mieście i dołączy do DoubleTree by Hilton Krakow Hotel & Convention Centre, Hampton by Hilton Krakow, Hilton Garden Inn Krakow oraz Hilton Garden Inn Krakow Airport.

Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton zlokalizowany będzie przy ulicy Sławkowskiej 3, 31-014 Kraków.

Aby uzyskać więcej informacji o Curio Collection by Hilton, prosimy odwiedzić newsroom.hilton.com/curio.